Zoveel mensen, zoveel wensen 11 Volgende maand: AllerHande 12 ligt vanaf 9 december in de winkel AllerHande j 129 Lijnen met pindakaas? Ik volg een dieet waarbij ik op vet moet letten, maar ik ben gek op pindakaas. Als ik nu per dag een boterham met pinda kaas eet, hoevcel vet krijg ik dan binnen? Mevr. U. te K. AH Pindakaas naturel bevat per 100 gram 59 gram vet waarvan 50 gram onverzadigd vet is en 9 gram verzadigd vet. Op een boterham srneert u gemiddeld 15 gram pindakaas. Deze boter ham bevat dan 7,5 gram onver zadigd en 1,5 gram verzadigd vet. melksuikers om in melkzuur. Zo krijgt karnemelk z'n friszure smaak. Van oorsprong is karne melk een restproduct van boter. Tegenwoordig wordt karnemelk gemaakt van magere melk, omdat de vraag te groot is om er met het restproduct van boter in te voorzien. Biologische karnemelk bestaat voor een deel uit aange- zuurde magere melk en voor een deel uit karnemelk afkomstig van de boterbereiding, dus de 'ouder- wetse' karnemelk. Wmm want schimmel is doorgaans groen. Schimmel kan zich ook zeer af en toe voordoen, maar dan heeft er een gaatje in de verpakking geze- ten, waardoor er lucht bij de kaas is gekomen. Als u schimmel aantreft in een ongeopende verpakking krijgt u uiteraard het product in de winkel vergoed. Een geopende verpakking is overigens nog maar een paar dagen houdbaar. Wat voor eieren worden er verwerkt in Quorn? Is het waar dat in de Quorn-producten kippenei-eiwit wordt gebruikt van legbatterij-eieren? Mevr. J. de D. Zalm niet ontdooien? Op de verpakking van Schotse zalmfilet uit de diepvries staat dat deze niet eerst mag worden ontdooid. Heeft dit iets te maken met achteruitgang in kwaliteit? Mevr. A. te R. Op de verpakking staat de berei- dingstijd aangegeven en deze slaat op het ingevroren product. Laat u de zalm van tevoren ont dooien, dan klopt de bereidings- tijd niet meer. Bovendien gaat de kwaliteit van de zalm achteruit. Als de zalm toch is ontdooid, moet u een kortere bereidingstijd aanhouden. De gemiddelde bak- of grilltijd is dan twee tot drie minuten per kant. Bevat biologische karnemelk rechts- of linksdraaiend melkzuur? Zijn de melkzuren in de biologische karnemelk rechts- of linksdraaiend? Of maakt dat bij karnemelk geen verschil? Mevr. 0. te N. Karnemelk wordt gemaakt van aangezuurde melk, waardoor rechtsdraaiend melkzuur ont- staat. Het aanzuren gebeurt door speciale melkzuurbacterien toe te voegen. Deze bacterien zetten de Waarom dertien in een rol? Waarom zitten er in een rol beschuit altijd dertien stuks in plaats van twaalf of veertien? Mevr. N. te H. In het verleden werden beschui- ten nog los verkocht. De losse beschuiten werden vervoerd in een beschuitkist. Toen beschui ten verpakt aangeboden gingen worden, wilde Verkade de beschuitkisten voor de losse ver- koop blijven gebruiken. In een beschuitkist pasten precies acht rollen van dertien stuks. In navolging van Verkade hebben ook de andere beschuitproducen- ten voor dit aantal gekozen. Witte korrels in de kaas? Soms zie ik in de gemalen kaas witte korreltjes zitten. Is dit schim mel of kan ik de kaas gewoon gebruiken? Mevr. s. te u. Aan gemalen kaas wordt maiszet- meel toegevoegd om klonteren te voorkomen. Het maiszetmeel is als je heel goed kijkt zichtbaar als witte korreltjes op de kaas. Het hoort dus bij het product en is beslist geen schimmel. Maiszetmeel is duidelijk te onderscheiden van schimmel Quorn bevat zowel eiwit uit scharreleieren als uit legbatterij-eieren. De leverancier pro- beert zoveel mogelijk scharreleieren te gebruiken, maar wanneer er niet voldoende aanbod van scharreleieren is, dan worden ook legbatterij-eieren gebruikt. Maar de voorkeur gaat duidelijk uit naar scharrelei eren.

Allerhande | 1999 | | pagina 129