Voor vierders en versierders Wereldrozen '—wmrnm Nederlanders zijn dol op huisdieren: een op de twee huis- houdens heeft een gezelschapsdier in huis. Volgens de laatste tellingen zijn er in Nederland ongeveer 1,4 miljoen honden, 2,2 miljoen katten, rond de 4,9 miljoen vissen, 2,5 miljoen vogels en ongeveer 1 miljoen knaagdieren als hamsters, cavia's en konijnen. Steeds vaker wordt wetenschappelijk bewezen dat een huisdier er niet enkel voor de gezelligheid is. Zo leert een kind met een huisdier spelenderwijs verantwoordelijkheden kennen. Huisdieren geven mensen kameraadschap, een reden om uit hun stoel te komen, afleiding en ontspanning: een dier aaien is niet voor niets de beste 'stressbuster' die er is. Waar is de poes ook alweer?! AllerHandp 125 Neem een ruim vel cadeaupapier (nu veel keus in sint- en decembermotieven bij Albert Heijn), zodat u er een vouw of diverse plooien in kunt maken. Ook leuk: het pakje versieren met een muizetrappetje (twee stroken papier die u beurtelings over elkaar vouwt) of een waaiervan hetzelfde (dubbelgevouwen) papier. Vermom herkenbare cadeautjes als een kop en schotel in een doosje, zodat de verrassing er niet meteen af is. Met een spuitbusje goud- of zilververf ziet zelfs het saaiste pakje er opeens spectaculair uit. Erg glamoureus: effen inpakpapier gebruiken en het pakje vervolgens nogmaals inpakken met transparant cellofaan, waarin u een handje kunstsneeuw, glitter of confetti gooit. Heel trendy is zilvergrijs inpakpapier met een zacht wit katoenen koordje erom heen. Doll De roos is de populairste snijbloem van Nederland. Rozen zoals die hier bekend zijn, komen oorspronkelijk uit China en vonden hun weg via PerziS en Spanje naar de rest van Europa. De rozen bij Sir Albert's Garden komen voornamelijk uit Afrika en worden regelmatig gekeurd om de kwaliteit te garanderen. Een gezonde roos moet een week goed kunnen blijven op een vaas. Dat kunt u een handje helpen door van de stelen ongeveer drie centimeter schuin af te snijden, de biaadjes niet in het water te laten komen en na een paar dagen het water nog eens te verversen. Wist u trouwens dat een glazen vaas minder bacteriege- voelig is en dus beter voor rozen? €T-'

Allerhande | 1999 | | pagina 125