Pompoen lichtjes Hoe houd ik de oven schoon? Aftellen met advent Kerst op MjnyMjiyj WWW.northpole.com I.euk voor kinderen die het Engels een beetje machtig zijn. Met digitale kerstkaarten. WWW.claus.com Kerst op z'n Amerikaans. www.euronet.be./digikids/nl/kerstsites.html Alle internationale kerstsites op een rij. http://kerst.net Kerst in Nederland. Mail de kerstman! AllerHande 123 Praktische informatie voor het leven van alledac Vier weken voor kerst, op 28 november, begint de adventstijd. Traditie- getrouw wordt op deze dag een krans van dennegroen in huis opgehangen of neergezet, met daarin vier kaarsen. De eerste mag meteen aan en vervolgens wordt er elke zondag eentje bij aangestoken, tot met kerst alle kaarsen branden. In Sir Albert's Garden vindt u al het kerstgroen en kaarsen in alle kleuren en maten om een mooie adventskrans te maken. Hebt u geen tijd? U vindt er ook een ruime sortering kant-en-klare kransen. Zo maakt u een uitgeholde, inge- sneden pompoen (Albert Heijn heeft kleintjes op de groenteafde- ling) met een gezellig lichtje erin: (l Neem een onbeschadigde pom poen, leg deze op een dikke laag kranten en snijd er rond de steel een gat in. Lepel door dit gat het vruchtvlees en de zaadjes naar buiten. Snijd een gezichtje in de bast. (2) Smeer de ingesneden stukken in met wat vaseline, zodat de vrucht niet uitdroogt. Gebeurt dat toch, dan wil een verschrom- pelde pompoen nog wel eens opknappen van een nachtje onder gedompeld in koud water. (3) Met een kaarsje of theelichtje in de holle vrucht is de tuin- decoratie klaar. In ons winderige klimaat gaat een kaarsje lan- ger mee als u het in een oude jampot zet. Het pompoenlicht blijft gemiddeld vier tot zeven dagen representatief. Met een speciale ovenreiniger en een schuurspons wordt de oven beslist een stuk schoner. Maar een echt prettig karweitje is het niet om voorover 1 te buigen in de oven. Door zilverpa- f pier of beter nog bakpapier op r de bakplaat te leggen voor- komt u vuil. Maak zono- dig de oven schoon zodra die is afgekoeld: hoe langer resten blijven zitten, hoe harder en plakkeriger ze worden.

Allerhande | 1999 | | pagina 123