D Calcium, vitamine en veel beweging Vindt u vleesfondue wel lekker, maar heeft u liever geen nare Iuchtjes in huis, dan kunt u beter gebruik maken van druivenpitolie. Deze olie walmt niet en smaakt heerlijk. Hebt u in de donkere winter- maanden moeite om's ochtends op gang te komen? Een straal koud water na een warme dou che, al is het alleen maar over voeten ofhanden, stimuleert de bloedsomloop waardoor u zich snel energieker voelt! Voorkom broze botten door osteoporose Een combinatie van aanleg en gewoonte AlWrHand Osteoporose is de medi- sche term voor botontkal- king. Dlt betekent dat botten minder dik en min der stevig worden. Om dat te voorkomen is het betangrijk te zorgen voor voldoende calcium- inname. De aanbevolen hoeveelheid calcium ligt op 700-900 mg per dag. In het algemeen zijn daarvoor drie tot vier porties zuivel en/of kaas per dag vol doende. Zonodig zorgen calciumtabletten (bij AH verkrijgbaar bij de info- counter) voor aanvulling. Daarnaast is voor een goede opname van calcium in de darmen vitamine D nodig. Ga daarom eike dag zeker vijftien minuten naar buiten. Onder invloed van zonlicht maakt het lichaam vitamine D zelf aan. Heel belangrijk is ook lichaamsbeweging. Sportieve activiteit houdt de spieren stevig, waardoor de kans op botbreuken vermindert, en zorgt ervoor dat het botmassaverlies af-neemt. Wilt u weten hoe goed uw botten nog zijn, dan is het mogelijk om de botdichtheid te laten meten. Ongeacht het aantal uren nachtrust, hebben som- mige mensen altijd te kampen met wallen en krin- gen onder de ogen. Worden afvalstoffen niet snel genoeg afgevoerd, dan ontstaan vetwallen onder de ogen die zich vullen met vocht. Van kringen (grijze of blauwe) is sprake als het bloed onvoldoende doorstroomt en in de haarvaten blijft staan. Beide aandoeningen zijn grotendeels erfelijk bepaald. Hebt u er aanleg voor, zorg dan voor voldoende lichaamsbeweging en frisse lucht en drink minstens 11/2 liter water per dag om de doorstroming van het bloed en de afvoer van afvalstoffen te stimuleren. Ook een speciale oppepper voor de oogcontouren zoals Nivea Visage Beauty Flash helpt de huid op te frissen. Daarnaast is het dagelijks gebruik van een speciale oogverzorgingscrhme (Nivea Visage Qio, Plenitude R6vitalift) een aanrader ter voorkoming van vroegtijdige huidveroudering.

Allerhande | 1999 | | pagina 113