fl Vanaf 18 oktober ligt het in de winkel: een verrassend nieuw boek van Albert Heijn. Ceen boek over eten, maar iets heel anders: een inspirerende zintuiglijke 'gids' om het leven leuker en lekkerder te maken. Prikkels! zet uw Prikkels! is een boek dat u misschien niet meteen zou verwachten van Albert Heijn. Het is geen kookboek of een uitgave die alleen maar over eten gaat. In Prikkels! nodigt Albert Heijn u uit uw zintuigen open te zetten. Vergeten Alles draait tegenwoordig om zien. Het lijkt wel of we onze andere zintuigen - voelen, proeven, horen en ruiken - in ons hectische leven een beetje vergeten zijn. Bloemen ruiken tegenwoordig nauwelijks meer. Het gaat ons er vooral om dat ze er mooi uitzien. En als we vis kopen denken we er niet aan om die vis eerst te voelen - iets wat in Zuid-Europa heel gewoon is. Het lijkt wel of we pas op vakantie in verre oorden de lucht opsnuiven van exotische ingredienten, echt de tijd nemen om het eten te proeven en in de schemering luisteren naar tsjirpende krekels. Terwijl ook thuis het leven alleen maar leuker wordt als we onze zin tuigen gebruiken. Masseren Prikkels! wil u helpen opnieuw te leren kijken, voelen, proeven, horen en ruiken en daar ook van te genieten. Ruim tachtig pagina's over de meest uiteenlopende onder- werpen laten u telkens even stilstaan bij de mogelijkheden van uw zintuigen. Zo kunt u lezen over de herinneringen van geuren van vroeger. Over luisteren naar glas. Over bloemen die u kunt eten. En over nieuwe manieren van voelen en masseren. Elk item wordt op een verras- sende manier gebracht. Door de pakkende teksten en prachtige foto's is het boek een

Allerhande | 1999 | | pagina 88