1 Sfeervol verlicht Op tafel, maar ook voor het raam of in gezellige hoekjes van de kamer geven kaarsen en waxi- nelichtjes een mooi effect. Een flikkerend vlammetje in de tuin zal uw gasten verrassen bij het welkom. 2 Clanzend glas Een rijtje glazen aan de rand van het bord geeft niet alleen een chique effect, maar is ook on- misbaar tijdens een uitgebreid diner. Elke wijn krijgt z'n eigen glas. Witte wijn wordt geserveerd in kleine wijnglazen, rode in grote. Schenk mineraal- of bronwater in een apart glas. 3 Het menu in kaart Menukaarten zijn een- voudig te maken en geven uw diner extra cachet. Een persoonlijk kaartje voor elke gast aan tafel is bovendien een tastbare herinnering aan een heerlijke avond. Kookt u een menu van buitenlandse gerechten, kies dan voor de namen in de originele taal. 4 Zitcomfort Een lange zit aan tafel vraagt om comfortabele stoelen. Uw gasten zul- len de voorkeur geven aan stoelen met armleu- ningen. Een los kussen- tje biedt extra steun en comfort in de rug. 5 Warmte op tafel Een sausje, een hartige taart of ovenschotel blijven lekker warm als u een rechaud op tafel plaatst. Ook handig voor het voorverwarmen van de borden. 6 Kleurige vingerkommetjes Een vingerkommetje naast het bord is een luxe die na het eten van gamalen of gevogelte zeker geapprecieerd wordt. Een schijfje citroen in lauwwarm water helpt vette vin- gers weer schoon te krijgen. Geurige bloem- blaadjes in het water geven een mooi effect. 7 Koelhouders In een wijnkoeler blijft de wijn of champagne gedurende het hele diner op de juiste tem- peratuur. Behalve de klassieke koelers zijn er tegenwoordig ook 'jasjes' verkrijgbaar die dranken naar wens warm of koud houden. 8 Smaakvol servies Het servies bepaalt mede de sfeer en de decoratie op tafel. Elke gang vraagt om ander servies, maar voorkom dat de tafel te vol wordt, zodat er voor uw gasten voldoende bewegings- ruimte overblijft. 9 Verse decoratie Exotisch fruit als kumquats, rambutans en verse vijgen lenen zich uitstekend als smaakvol accent. 'Strooi' de vruchten speels over de tafel of schik ze op een mooie schaal. 10 Toonaangevend linnen Zacht glanzend damast leent zich bij uitstek voor een stijlvol diner. Felle kleuren en vrolijke dessins zetten de toon voor een exotisch of avontuurlijk getint etentje. AllerHandf 65

Allerhande | 1999 | | pagina 65