Omdat elke locatie anders is Vanavond wilt u uitgebreid boodschappen doen, overmorgen dwingen werk en hobby's u om het broodnodige snel in te slaan. Albert Heijn speelt met verschiIlende winkels in op deze wisselende behoeften: soms is groot beter, soms klein! Albert Heijn De behoeften van de gemiddelde Neder- lander worden steeds grilliger. De zap- pende consument wordt-ie wel genoemd. Maar bij Albert Heijn is die consument ook regisseur - om in televisietermen te blijven spreken. Hij/zij vraagt, Albert Heijn draait'. Bijvoorbeeld door z'n win kels wat betreft grootte en assortiment optimaal af te stemmen op het gebied, waarin de winkel is gelegen. Een stadscen- trum kent immers een andere bevolking dan een buitenwijk, een boerendorp of een kustplaats met veel toeristen. Inspelend op al deze verschillen meet de grootste Albert Heijn 3600 m2, en de kleinste 25 m2. Het verschil tussen een klein voetbalveld en een huiskamer. De een met zo'n 30.000 producten in het schap; de ander met hooguit 500. De een voor het Grote Genieten, de ander voor het Snelle Gemak. Maar: beide passend bij wat de consument wenst op die specifieke locatie, op dat moment. Culinair gastheer Een voorbeeld uit de categorie 'Groot' zijn de heel grote Albert Heijn-winkels met de 'Wereld van Werelden'-formule. Daar kan in alle rust gekozen worden uit meer dan 30.000 verschillende producten. Van exclusief tot exotisch, van versspecialitei- ten en bijzondere wijnen tot een breed kant-en-klaar assortiment. Winkels voor- zien van een culinair theater, proeverijen, demonstraties en alles wat u anderszins culinair kan inspireren. Met een terras waar soms zelfs de pianist niet ontbreekt, en voor de kinderen een speelhoek. In deze winkels is Albert Heijn uw traiteur, maaltijdadviseur, kookdocent en vooral gastheer. Maar u kunt in deze winkels natuurlijk ook het normale assortiment krijgen. En de meeste Albert Heijn-vesti- gingen, zoals u ze kent bij u in de wijk of buurt? Die zijn misschien wat minder groot en exclusief, maar zeker niet minder compleet. Ook hier bepaalt uw stemming het aanbod. Gemakswinkel In principe geldt dit ook voor de kleinste variant onder de Albert Heijn-winkels, de zogenaamde gemakswinkels, zoals die te vinden zijn op Shell-stations en bij zie- kenhuizen. Ingericht om u snel en over- zichtelijk te helpen aan alles voor een smakelijk ontbijt, de lekkere lunch of een gemakkelijke maaltijd. Alles wat de drukke mens de eerste pakweg zestien uur nodig heeft, zeg maar. Plotseling behoefte aan een kakelverse croissant op de zon- dagochtend? Dit winkeltype biedt uit- komst. Trouwens 6ok als het gaat om de categorie kleine vergeten boodschappen, zoals koffie of toiletpapier. En voor wie zelfs deze variant nog niet gemakkelijk genoeg is, heeft Albert Heijn in sommige gebieden nog een laatste variant 'in de aanbieding': de Thuisser- vice. Online winkelen via de pc en inter net. Boodschappen doen vanuit de luie stoel. Gemakkelijker kan echt niet. Kortorn, bij Albert Heijn kunt u kiezen uit verschillende soorten winkels, passend bij uw stemming en behoeften van dat moment. Soms dient gemak immers de mens en soms is boodschappen doen gewoon ongebreideld genieten. 36 AllcrHande

Allerhande | 1999 | | pagina 36