De smaak van het Gekookte groente wordt extra smakelijk met een kant-en-klare groentesaus van Struik. Kaas, tuinkruiden of kerrie, 1,99. AllerHande mandarijnen. De eersten zijn ietsje zuur van smaak, naarmate het seizoen vor- dert wordt de smaak zoeter. Makkelijk te pel- len en dus ideaal om mee te nemen naar kantoor, school, sport en noem maar op! De onhandige voetballers van F.C. Knudde zijn nu ook als snoep verkrijgbaar. Er zijn F.C. Knudde winegums en Fruitige fluitjes voor 1,99. seizoen 21 Spruitjes zijn een echte wintergroente. Ze zijn pas aan het eind van de achttiende eeuw in Belgid ontstaan, van daar dat ze ook wel Brusselse spruitjes genoemd worden. Gekookte spruitjes krijgen snel een wat bittere, overheers- ende smaak. Dit is te voorkomen door ze niet langer dan 10 minuten te koken. De spruitjes zijn dan nog een beetje hard en veel beter van smaak. Lekker met gebakken spekblokjes of in een stamppot. Er zijn weer Het najaar is de tijd voor peren. Er zijn twee soorten: handperen en stoofperen. Stoofperen kunnen niet zo wor den gegeten, maar moeten voor gebruik worden gekookt. Nog onrijpe handperen rijpen het beste op kamertempera- tuur. Bewaar eenmaal rijpe peren in de koelkast, maximaal zo'n twee dagen. Handperen zijn natuurlijk lekker om zo te eten, maar ze lenen zich ook heel goed om te gebruiken in salades, nagerechten en gebak. Stoofperen zijn erg lekker als bijgerecht bij vlees- en wildgerechten en als dessert. Zie ook de recepten op bladzijde 112 en 113.

Allerhande | 1999 | | pagina 21