Hoe zit het met de leveranciers van AH rond de jaarwisseling? Volgende maand: De keuken van 1001 nacht AllerHande n n november in ligt vanaf de winkel AlWrHande Albert Heijn werkt met ruim 1000 leveranciers. De waarborging dat de klant in het nieuwe jaar alle reguliere boodschappen kan kopen is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid. We gaan er vanuit dat de grote leveranciers hun zaken zelf regelen. Met ongeveer 100 leveranciers heeft Albert Heijn intensief contact en binnen deze groep zal bijna iedereen over enkele weken gereed zijn met de controle en de aanpassing van de auto matisering. In voorkomende gevallen worden AH- accountants ingezet bij leveranciers die daar behoefte aan hebben. Hoe blijven de Sigg pannen mooi? Ik heb met Bonus punten de Sigg pan nen gekocht. Dit zijn prima pannen maar ik vind het jammer dat ze aan de binnenkant blauw worden. Hoe kan ik deze aanslag weg krijgen? Mevr. v. B. te Z. Er zijn nogal wat veranderingen doorgevoerd in het wasmiddelen- assortiment. In plaats van de Dixan Megaperls Color kunt u de Dixan tabletten of Dixan Gel gebruiken. Uiteraard zijn er voor het veilig wassen van de gekleur- de was een groot aantal alterna- tieven. Ten eerste natuurlijk alle speciale 'color' wasmiddelen, maar ook de fijnwasmiddelen zoals Robijn Intensief, Fleuril en Dreft. Ook zijn de vloeibare pro- ducten geschikt als colorwasmid- del en dus veilig voor kleuren. Waarom zit er baking soda in tandpasta? Wat betekent de term baking soda? Dit zit namelijk in de tandpasta verwerkt die ik gebruik, maar dit wordt toch ook gebruikt om te bakken? Dhr. H. te N. Baking soda is een natuurlijk mineraal (natrium bi-carbonaat). Als het aan gebak wordt toegevoegd, bijvoorbeeld aan het deeg voor een cake, dan wordt het gebak extra luchtig. In tandpasta neutraliseert het zuur dat de tandhalzen aantast. Het gaat mondgeur tegen en voorkomt ontstoken tandvlees. Wij hebben in het assortiment Sanex Baking Soda. Welke soepen in blik zijn geschikt voor vegetariers? In de AH Extra Cevulde tomatensoep en de andere blik- ken soep van uw eigen merk zitten gehaktballetjes. Zijn er ook soepen te koop met sojaballetjes, dus geschikt voor vegetariers? Mevr. S. te V. Wij verkopen geen soepen met sojaballetjes in plaats van gehaktballetjes. De AH Extra Gevulde Chinese Tomatensoep en de AH Extra Gevulde Champignonsoep zijn de enige soepen in blik die geen gehaktballetjes bevatten. Daarnaast zijn onderstaande soepen in blik van ons eigen merk vegetarisch: Tomaten- cremesoep, Champignoncremesoep, Franse Uiensoep, Gazpacho en Italiaanse Tomaten Basilicumsoep. Kan een cake worden ingevroren? Ik heb bij u een paar cakes gekocht en daar heb ik er een van overgehouden. Hoe kan ik deze het beste bewaren? Kan hij worden ingevroren? Mevr. T. te A. In gesloten verpakking kan de cake worden bewaard tot de aan- gegeven houdbaarheidsdatum op de verpakking. U kunt de cake ook invriezen en dan kunt u hem nog 3 maanden bewaren (diep- vriezer -18 °C). Als u de cake invriest dient u hem opnieuw te verpakken in een diepvriesver- pakking om uitdroging te voor- komen. Welk wasmiddel is veilig voor kleuren? Ik ben een poos in het buitenland geweest en nu ik weer terug ben, kan ik de Dixan Megaperls Color niet meer in de winkel vinden. Als u het niet meer hebt, welk wasmiddel raad u me dan aan als alternatief. Mevr. P. te K. Door het koken van diverse soorten groente kan een blauwverkleuring optreden. Bij een volgend gebruik van de pan kan deze blauwverkleuring weer 'wegkoken'. Wilt u de blauwe gloed meteen weg hebben, dan kunt u de pan ook uitkoken met een mengsel van water en azijn. De pannen kunnen ook een bruinver- kleuring te zien geven. Deze verkleuring is eenvoudig te verwijderen door de pannen te poetsen met een staalpoetsmiddel, zoals Staalfix. •37

Allerhande | 1999 | | pagina 141