e/im Jongeren hebben de toekomst. En weten precies wat ze widen op het gebied van lichaamsverzorging. Soms wordt een advies van moeder nog op prijs gesteld, maar meestal kiezen ze snel een eigen weg. I AlWrHande 125 Welke producten kiezen zij? Frans van Workum (12) gebruikt thuis producten die voorhanden zijn, zoals Organics sham poo, AH styling gel of Junior styling gel. Zelf zoekt hij altijd zijn deodorant uit omdat hij nog al eens wis- selt van geur. 'Op dit moment heb ik Axe Inca staan; gewoon omdat ik'm lekker vind ruiken.' Mijke Lubbers (13) kan zich de eerste keer dat ze maandverband ging kopen bij Albert Heijn nog goed herinneren. 'Ik schaamde me er een beetje voor en verstopte het onder de boodschappen. Dat doe ik allang niet meer. Wat ik hier ook vaak koop is Impulse deo. Op dit moment heb ik Ico staan, maar ik heb ze allemaal wel geprobeerd; ze ruiken alle maal eigenlijk wel lekker. Ook de blauwe pot van Nivea is favoriet. Als die op is, sta ik hier op mijn gemak te neuzen naar iets anders. Als mijn moeder me naar Albert Heijn stuurt voor een fles cola, loop ik hier altijd even langs. Ver- zorgingsproducten kopen vind ik nu eenmaal leuk.' 3 Milan Baudoin (15) is een heavy user als het om gel gaat. 'Ik koop die grote pot van Euro Shopper; die gaat lekker lang mee. Harley- Davidson deo is favoriet. Ik gebruik een elektrisch scheer- apparaat dus scheerschuim en aftershave heb ik niet nodig. Die deo ruikt lekker en is betaalbaar. Niet onbeiangrijk, want mijn moeder betaalt alleen mijn shampoo en tand- pasta; de rest gaat van mijn eigen geld.' 4 Stephanie Crul (10) woont in Nijmegen. Meestal gaat ze met haar moe der naar de Albert Heijn. Samen zoeken ze producten uit voor het hele gezin, zoals Andrelon shampoo en creme- spoeling en tandpasta van Zen- dium. Zelf weet ze maar al te goed welke producten fijn zijn. Zo gebruikt Stephanie Nivea Creme of Body Creme van Sanex voor haar gezicht, armen en benen. 'Ik heb een droge huid en zo houd ik die zacht. Haarmousse kopen we hier ook regelmatig. Dat glit- terspul van Zwitsal mocht ik ook een keer proberen van mijn moeder, maar mousse of foam kunnen we samen gebruiken, vandaar.'

Allerhande | 1999 | | pagina 129