Hoe herken je ze? i - -v?G Wat te doen bij... najaarskwaaltjes yOlle rim Gun een creme de tijd Genetisch gemodificeerde ingredienten 100 gram e Laat uw huid in alle rust wennen aan een verzorgingsproduct. Wisselt u snel af, dan zult u nooit het optimale resuitaat behalen. Ook is het slim zoveel mogelijk producten van 6£n merk te gebruiken. Op die manier ondersteunen de werkstoffen elkaar. mix Keelpijn, hoesten, oorpijn, verkoudheid... het zijn typisch kwaaltjes die in de herfst de kop weer opsteken. Wat zijn de beste remedies? 122 AllerHande Sinds een jaar moeten in Europa voe- dingsmiddelen en -ingredienten die geproduceerd zijn met behulp van genetisch gemodificeerde soja- en/of maisingredienten, voorzien zijn van een etiket waarop staat: 'geproduceerd met genetisch gemodificeerde soja' of 'geproduceerd met genetisch gemodifi ceerde mais'. Toch zijn er nog tal van uitzonderingen. Hierdoor staat deze boodschap niet op alle producten waar genetisch gemodificeerde ingredienten in zitten. Albert Heijn vindt het belangrijk dat producten en ingredien ten veilig zijn en dat de consument zelf een keuze kan maken via de juiste informatie op het eti ket over wat er in de producten zit. Daarom heeft Albert Heijn beslo- ten om al haar pro ducten na te kijken op het gebruik van genetisch gemodificeerde ingredienten. Waar dit aantoonbaar kan worden vast- gesteld, zal Albert Heijn er ook voor zorgen dat het duidelijk op het etiket wordt vermeld. Overigens zijn de pro ducten uit het AH Biologisch assorti- ment gegarandeerd vrij van genetisch gemodificeerde ingredienten. Ingredienten: tarwemeel, zetmeel (mais" o pinda's, suiker. sesamzaad, zoul. kleui (E140, El50c, El60c, E163), gedroogd 'Geproduceerd met genetisch gemodiln Bewaren: na openen kunl u de mix i een gesloten bus of trommel beware 1. Hoesten helpt de longen om zich te ontdoen van irriterende en schadelijke stof- fen. Kriebelhoest komt veel voor wanneer u in te droge, stoffige ruimten verblijft. Een glas warm water met honing of citroen kan verlich- ting brengen. Helpt dit niet, probeer dan een hoestdrankje. Dampo heeft twee soorten hoestdrank: Dampo bij vastzittende hoest heeft een slijmverdunnende werking. Dampo voor de droge hoest onderdrukt de hoest- prikkels en voorkomt verdere irritatie. Verbeter uw weerstand met een extra voe- dingssupplement zoals Davitamon Winter- weerstand en eventueel Echinaforce. 2. Bij keelpijn is de keelholte gei'rriteerd. Het slijmvlies ziet er rood uit en de keel kan pijn doen bij het slikken. Zuigen op snoepjes of honingdrop stimuleert de doorbloeding van het slijmvlies, waardoor de pijn afneemt. Gorgelen met kruidenthee heeft hetzelfde effect. Zuigtabletten van Strepsils (ook ver- krijgbaar in de smaken citroen/honing en sinaasappel) of keelspray van Hibitane bevat- ten ook verzachtende en desinfecterende stoffen. Adem zoveel mogelijk door de neus en praat niet te veel. 3. Koude wind kan OOrpijn veroorzaken, maar een flinke verkoudheid ook. Dat komt doordat de slijmvliezen in de buis van Eusta- chius (die de verbinding vormt tussen de neus-keelholte en het oor) opgezwollen kun- nen raken en de buis zo verstoppen. Snuit daarom nooit te hard. Bij pijn door koude helpen warme kompressen op het oor. Bij verkoudheid brengen neusdruppels verlich- ting. Ze laten de slijmvliezen slinken. Ook kunt u Earex oordruppels gebruiken. 4. Verkoudheid wordt veroorzaakt door een virus. Vooral in de wintermaanden zijn er veel verkoudheidsvirussen in omloop. Bij een verminderde weerstand hebt u het zo te pak- ken. Bij een ernstig verstopte neus kunt u neusdruppels gebruiken, maar ook Zinc Defence tabletten (van de makers van Strep sils). Door de toevoeging van zink kan het verkoudheidsvirus niet verder uitbreiden. Saunabezoek of een uurtje sporten kan ook helpen om vastzittend slijm los te maken. Verhoog uw weerstand met extra vitamine C (Davitamon Winterweerstand of Davitamon Junior voor de kleintjes) en Echinaforce of Nisyleen en neem de tijd om uit te zieken.

Allerhande | 1999 | | pagina 126