Champagne kiezen en bewaren Champagne bij Albert Heijn 'Wfff/M, Nu kopen is straks genieten! AlUrHande 99 Op het etiket van champagne staan naast merkbenaming en gebied van herkomst diverse andere aanduidingen. Handig, want dan weet u wat voor smaak u kunt verwachten. De belangrijkste zijn: demi-sec: halfdroog, ofwel licht zoet; brut: droog; rose: vanzelfsprekend de kleur- aanduiding, rose is vrijwel altijd droog; blanc des blancs: gemaakt van uitsluitend witte druiven. De meeste 'gewone' champagnes worden gemaakt van ongeveer tweederde deel blauwe druiven en eenderde deel witte. Een blanc des blancs is vrijwel altijd droog; mill£sime (ook wel 'vintage'), champagne met oogstjaar. Bij gewone champagnes wordt geen oogstjaar vermeld, omdat deze wordt gemaakt door ver- schillende oogstjaren te men- gen. Bij een millesime staat het jaartal wel op het etiket, omdat deze is gemaakt van 6en oogst jaar. Millesimes worden uitslui tend gemaakt in topjaren. Het zijn dan ook de betere cham pagnes. Bewaren Champagne hoeft u niet 'op te leggen'. Champagne wordt niet beter in de fles, ook niet slechter overigens (althans niet binnen een a twee jaar). Maar het is zonde om champagne te laten liggen: 'fris gebot- teld, fris gedronken' is het devies. Kortom: de flessen die u nu koopt, sma- ken uitstekend met Oud en Nieuw! Hebt u nog een fles liggen van eerdere jaargan- gen, dan is er maar e6n manier om erach- ter te komen of die nog voldoende bruist: opentrekken en inschenken. JAM fosvt catena V v V •■■kONf Albert Heijn heeft voor het aanstaande eeuwfeest uiteraard een aantal fijne champagnes onder de kurk. In de winkel liggen champagnes van de volgende champagnehuizen: Nicolas Feuilatte: Brut Demi Sec Blancs des Blanc Brut Rose Brut Millisimt 1993 Moft Chandon: Brut Demi Sec Veuve Cliquot Ponsardin: Brut Demi Sec Merder: Brut Demi Sec Rose St. Maurice: Brut Demi Sec Germain: Brut Voor de komende jaarwisseling kunt u nu alvast de nodige flessen champagne aan- schaffen. Dan bent u ervan verzekerd dat u het glas kunt heffen met de champagne van uw keuze.

Allerhande | 1999 | | pagina 103