Elke koffie heeft z'n eigen smaak, geur, kracht en drinkmoment. Om dat in e£n oogopslag duidelijk te maken heeft Albert Heijn de verpakkingen van Perla-koffie veranderd. Zo kunt u kiezen uit een overzichtelijk aanbod. Koffiedrinken in Nederland *2 AllerHdnde Perla: zelfde smaak, Als koffie-expert legt Ward de Groote nog eens de begin- selen van de Perla-koffie uit. 'De bekendste koffiebonen zijn de Arabica en de Robus- ta. De Arabicaboon bevat re- latief weinig cafeine en geeft K een milde, geurige koffie. De I Robustaboon geeft donkere, krachtige koffie en heeft een vrij hoog cafei'negehalte. De koffiebonen voor Perla-koffie komen voornamelijk uit Bra- zilie ('s werelds grootste koffieproducent), Columbia, Guatemala en Indonesie. Koffiestruiken groeien name- lijk het beste in landen rond de evenaar met vruchtbare grond en een warm en vochtig klimaat.' Als de koffiestruik is uitgebloeid, vormen zich in de bloemen koffiebessen. Als die van groen naar rood zijn gekleurd, zijn ze pluk- rijp. In zo'n bes liggen twee zaden, de kof fiebonen. De bonen worden doorgaans met de hand geplukt, ter plekke gedroogd en ver- scheept naar Nederland. Na aankomst in Rotterdam worden de bonen direct gebrand, waardoor het aroma en de smaak optimaal behouden blijven. Omdat verschillende kof- fiezetmethodes elk hun eigen smaak en aroma opleveren, is het belangrijk om voor het branden te weten hoe de koffie later bereid gaat worden (koffiezetapparaat, cafe- tiere etc.). Hoe de koffie wordt gebrand, is per land verschillend. Ward de Groote: 'Wij Nederlanders houden van koffie met smaak en daarom wordt hier meestal 'middel' gebrand om het aroma te behouden.' Nederlanders van 15 jaar en cruder drinken gemiddeld 412 kopjes koffie per dag. Hiermee staat ons land op de vierde plaats van de wereldranglijst, achter Finland, Zweden en Noorwegen. Hoe drinken we de koffie? Het koffiegedrag in Nederland in procenten: Zwarte koffie 37% Zwarfe koffie met suiker 4% Koffie met melk 23% Koffie met melk en suiker 36%

Allerhande | 1999 | | pagina 42