HOLLANDS GLORIE De herontdekking van het Nederlandse product AllerHande 25 Buitenlandse fijnproevers hoef je niet te vertellen dat groenten, vis, vlees en kaas uit Nederland niet te versmaden zijn. Ook Nederlanders zelf weten hun culinaire wortels steeds meer te waarderen. Produc- ten die bij wijze van spreken uit de eigen achtertuin komen, vinden gretig aftrek. De aloude aansporing 'Koopt Nederland- sche waar, dan helpen we elkaar' is over- bodig geworden. Komt het uit Nederland? Dan is het goed. Om de hoek Het grappige is dat de hang naar Neder landse producten mede het gevolg is van een soort ontdekking van de wereld. We gaan op vakantie naar de meest exotische oorden, de tv brengt de wereld bij ons thuis en in restaurants en supermarkten vinden we hoogstandjes van zowat alle continenten. Het is waarschijnlijk dat juist daardoor de belangstelling en waar- dering groeien voor de dingen die vlak om de hoek te vinden zijn. Over deze ontwikkeling laat AllerHande drie mensen aan het woord die er hun steentje aan hebben bijgedragen. Allereerst John Beeren, eigenaar van re staurant De Bokkedoorns in Overveen en voorzitter van de beroemde Alliance Gas- tronomique Neerlandaise. Hij maakt zich sterk voor de ontwikkeling van een culi naire cultuur in Nederland. Daarin speelt het Nederlandse product een belangrijke rol. Vervolgens is de beurt aan culinair journalist Joep Habets. Hij publiceert wekelijks in NRC Handelsblad en deed onderzoek naar het beeld dat buitenlan- ders hebben van de Nederlandse keuken. Tot slot komt Maarten Siffels aan het woord. Hij is hoofdredacteur van Tip Culinair, het blad dat vanaf het begin van de jaren zeventig Nederlanders (weg)wijs maakt in de keuken.

Allerhande | 1999 | | pagina 23