seizoen Kookscholen starten weer Rook Bezoek eens een ZU ivelboerderij De SCHOOL De smaak van het Zelf kijken hoe kaas en andere zuivelproducten worden gemaakt? Dat kan, want 134 zuivelboerderijen zetten hun deuren open voor nieuws- gierige bezoekers. Via het Nederlands Zuivelbureau is een folder op te vragen met de adressen, openingstijden en welke producten worden bereid. Bel (070) 395 33 95 of fax naar (070) 395 32 20 en de folder wordt zo snel mogelijk gratis verzonden. iDllerlfflndei AllerHande Nieuwe producten in In de AllerHande Kookscholen leren koks u aan de hand van diverse thema's de fijne kneepjes van het koken. Door duidelijke demonstraties, verrassende recepten en bijpassende wijnen is een les in de Kookschool leuk voor iedere 'thuis- kok'. De lessen worden gegeven van 19.00 tot 20.30 uur. De prijs per les is/ 25,-, voor zes lessen naar keuze betaalt u slechts/ 125,-. Thema's die onder meer aan bod komen zijn: Herfst in de Italiaanse keuken, Zonder vlees de wereld rond, High tea en Heerlijkheden uit de zee. Erzijn Kookscholen in Maarssen- broek, Leeuwarden, Heerhugowaard, Den Haag, Tilburg (lessen op maan- dag en donderdag), Haarlem (lessen op maandag en woensdag) en Purmerend (lessen op dinsdag en donderdag). In de bijbehorende filialen van Albert Heijn vindt u 00k een uitgebreid programma; informeer ernaar bij de servicecounter. 19 Eigenlijk een knoestige knot om te zien, waarbij niet direct de link met lek- ker eten en al helemaal niet met 'culinair' wordt gelegd. Toch leent knolsel- derij zich voor tal van sma- kelijke toepassingen. ledereen kent'm van de erwtensoep, maar hij kan 00k heel goed solo tot soep worden verwerkt (knolsel- derijsoep wordt nog lekker- der met een paar druppeltjes truffelolie). Verder te gebruiken in stoofschotels, (aardappel)- puree of rauw in salades. Vanaf deze maand zijn er weer volop bieten - 00k wel kroten ver- krijgbaar. Deze paarsrode knolletjes hebben een zoete smaak. De biet dankt zijn diepe kleur aan de natuurlijke kleurstof betanine. Oor- spronkelijk komen bieten uit het Middellandse-Zee- gebied, tegenwoordig wor den ze vooral geteeld in landen met een gematigd klimaat als Nederland, Duitsland en Polen. Eet bietjes geraspt als groente bij een maaltijd, bij haring, in huzarensalade of in een salade met witlof, sinaas- appel en vinaigrette. Een oude bekende is natuurlijk de Russische bietensoep borsjtsj, lekker met een eetlepel zure room.

Allerhande | 1999 | | pagina 19