Saus van Cas I >L.i hebe I Inzamelingsactie voor jubilerend Wilhelmina Fonds Het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), beter bekend als de Nederlandse Kankerbestrijding, bestaat 50 jaar. Daarom heeft Albert Heijn in samenwerking met het KWF een inzamelingsactie opgezet, waarin broccoli de hoofdrol speelt. Een deel van de opbrengst van de broccoli die bij Albert FHeijn wordt verkocht in de periode van 20 tot en met 26 September, gaat name- lijk naar het KWF. Tijdens een speciaal jubileumprogramma, dat 00k wordt uitgezonden op TV2, zal deze opbrengst wor den aangeboden. Het is niet voor niets dat broccoli is bestempeld tot actiegroente. Er zijn sterke aanwijzingen dat groente en fruit, waaronder broccoli, kunnen helpen een aantal vormen van kanker te voorkomen. Maar hoewel er de laatste jaren al veel onder- zoek gedaan is, zijn er 00k nog veel onduidelijkheden. Daarom zal het KWF de opbrengst van de Albert Heijn-broccoli-actie besteden aan een onderzoek, waarbij het verband tussen het eetpatroon en het ontstaan van kanker bij 120.000 Nederlanders wordt onderzocht. Onderzoekers hebben de laatste jaren vastgesteld dat sommige stoffen in onze voeding kanker kunnen bevorderen, maar dat andere daar juist weer tegen beschermen. Monda Heshusius, directeur Voorlichting van het KWF: 'Dat is goed nieuws, want op die manier kun je zelf actief met je gezondheid bezig zijn. Daarmee is bestrijding niet alleen iets van onderzoekers, maar van iedere bewuste consu- ment. Broccoli eten speelt bij de gezondheid een belangrijke rol, net als bloemkool, spruit- jes, worteltjes en toma- ten. En niet alleen groente, maar natuur- lijk 00k fruit.' AllerHdnde 15 I gUlSlty I Elzas, Marseillaise en Casserole zijn de drie bijzondere kant-en-klare sauzen van Cas Spijkers. De sauzen hoeven alleen nog maar te worden opgewarmd. Elzas is een witte saus met kaas en stukjes ham, lekker bij pasta. Marseillaise is een romige saus voor over de vis en Casserole is een kruidige, rode saus voor vlees. Prijs perpotje/3,99. Nieuwe producten Broccoli lekker gezond.

Allerhande | 1999 | | pagina 15