Hoe koud is de koelkast? Tulpen uit Decoratief met wat herfstbladeren in een mand, buiten kleurrijk in bakken en borders: Calluna en Erica (heideplantjes) in roodwitroze en paars. AllcrHandp 1141 Praktische informatie voor het leven van alledag Besdragende planten iokken veel vogels in de tuin en de takken laten zich schikken tot een feestelijk najaarsboeket. Kleurrijk zijn de oranje hypericumbes- sen, rode rozenbottels, groene of zwarte hedera-bessen en blauwe bessen van de viburnum, bij Sir Albert's Garden verkrijgbaar per bos of verwerkt in een boeket. Waar gaan Nederlandse snijbloemen naartoe? (omzet in guldens per jaar) 1. Duitsland 2,179 miljard 2. Frankrijk 815miljoen 3. Engeland 760 miljoen 4. Italic 208 miljoen 5. Verenigde Staten 199 miljoen Nu het niet meer zo warm is, kan de koelkast weer een standje lager om de ideale temperatuur te houden. Voor het vriesvak is dat -18 °C, voor het koelgedeelte 4 °C. De nieuwste modellen tonen de temperatuur op een display, bij oudere modellen brengt een koelkastthermometer uitkomst. Gemiddeld zal de koelkast tussen stand 3 en 4 staan. De inhoud van diepvries, groentela en flessenvak spreekt voor zich, voor het koelgedeelte wordt de volgende indeling geadviseerd: Op de bovenste plank kaas en boter. Het is er iets minder koud, wat de smaak ten goede komt. Pakken melk kunnen het beste in het middelste gedeelte. Vis of vlees horen goed verpakt op de onderste plaat, zodat ze niet op andere etenswaren kunnen lekken en op die manier kruisbesmetting kunnen veroorza- ken. De glasplaat is eveneens de beste plek om voedsel uit de diep vries te ontdooien: dat is een stuk hygienischer dan buiten de koel kast en door de restkou verbruikt de koelkast minder stroom. Vraag een buitenlander waar hij Nederland van kent, en naast de woorden 'Cruijff en 'kaas' roept hij vast 'bloe- men'. Geen wonder, want Nederland staat op eenzame hoogte als het gaat om de export van rozen, tulpen en andere snijbloemen. In verge- lijking met andere landen is een bos bloemen in Neder land aangenaam betaalbaar. Dat komt doordat veel Neder- landers het niet meer dan normaal vinden om wekelijks verse bloemen in huis te heb ben. Samen houden we de prijs dus laag! Export top 5 snijbloemen (in guldens per jaar) 1 Roos 1,256 miljard 2 Chrysant 639 miljoen 3Tulp 331 miljoen 4 Lelie 302 miljoen 5 Gerbera 210 miljoen (Bron: Bloemenbureau Holland, 1998)

Allerhande | 1999 | | pagina 141