We worden langer en zwaarder Droge huid? Ook de dorst van uw huid wordt goed gelest als u per dag minstens 11/2 liter water drinkt Bent u zwanger en kunt u geen comfortabele panty vinden? Neem er een zonder voorge- vormde voet (bv. van AH) in een maat die ca. twee maten groter is dan uw oorsponkelijke confectiemaat en draag deze achterstevoren. jubileumconcerten Kankerbestrijding Het Nederlandse figuur dijt uit AllerHande J153 Van 30 September tot 27 oktober organiseert het 50-jarige Koningin Wilhelmina Fonds jubileumconcerten, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Nederlandse Kankerbestrij ding. Diverse artiesten, waaronder Willeke Albert! en jan Vayne, brcngen diverse genres lichte muziek uit de afgelo- pen 50 jaar ten gehore, onder begeleiding van een orkest en een koor. De optredens zijn in Breda (Chasse Theater), Zaandam (Theater Zaanstad), Zwolle (De BuitensociSteit), Eindhoven (Muziekcentrum Frits Philips), Middelburg (Stadsschouwburg), Roermond (De Oranjerie), Leiden (Stads- gehoorzaal), Leeuwarden (Stadsschouwburg De Flarmonie), Groningen (De Oosterpoort), Amsterdam (RAI Auditorium), Amersfoort (De Flint), Apeldoorn (Orpheus), Nijmegen (De Vereeniging) en Rotterdam (De Doelen). Voor kaarten kunt u terecht bij de kassa's van de theaters. Uit recent onderzoek blijkt dat de gemid- delde Nederlander langer en zwaarder wordt, hoewel de dagelijkse energie- inname afneemt. De gemiddelde lengte steeg van 1,71 meter in 1981 tot 1,73 meter nu. Jaarlijks stijgt de lengte van de gemiddelde Nederlander 1 millimeter. Jongens worden nu gemiddeld 1,84 meter en meisjes bijna 1,71 meter lang. De toegenomen welvaart, die ook zorgt voor beter eten, betere hygiene en betcre medische zorg, ligt aan deze groei ten grondslag. Behalve langer, wordt de gemiddelde Nederlander ook zwaarder. Dat komt doordat de gemiddelde Nederlander min der lichaamsbeweging krijgt. We krijgen namelijk wel minder calorieen binnen, zo blijkt uit de Voedselconsumptie Peiling 1998. We zijn zo'n 50% minder boter en margarine gaan eten, maar wel weer meet 'verborgen' vetten uit kant-en-klaar maal- tijden, noten en snacks. We krijgen meer suikers binnen via frisdranken en melk(producten), terwijl we juist minder snoepen en minder zoet beleg gebruiken.

Allerhande | 1999 | | pagina 133