Culinair kattenvoer Drie vragen over i Bij aromatherapie worden essentiele olien gebruikt om stemmingen op te wekken, te stimuleren of te corrigeren. Drie vragen en antwoorden over deze stimulerende stofjes. Leg kaarsen voor gebruik in de koelkast: hierdoor druppelen ze minder en branden ze lunger. AllerHandf 97 Praktische informatie voor het leven van alledac tiele olien 0 Wat zijn essentiele olien? Essentiele olien, ook wel ethe- rische olien, worden door planten aangemaakt om bepaalde insecten of dieren aan te trekken of af te stoten. Op die manier 'organiseren' ze bijvoorbeeld hun voortplan- ting. De mens wint deze olien door ze te destilleren of te per- sen uit de bloemen, de schors of de wortel. Ze worden beschouwd ais 'de zuivere geest van de plant'. Wat is het effect van essentiele olien? Essentiele olien hebben een heel intense geur en geuren werken in op de chemie van het lichaam. De reukzin is een van de sterkst ontwikkelde zin- tuigen, ook al omdat reukzin nauw samenhangt met het geheugen. Een bepaalde geur roept instinctief een reactie op en die reactie hangt weer samen met een emotie. Zo werkt lavendel rustgevend, zorgt citroen voor nieuwe energie en zou munt een ver- frissend gevoel geven. Op deze manier kunt u met essentiele olien zelf uw stemming bein- vloeden. Hoe gebruikt u essentiele olien in uw huis? Essentiele olien worden ver- werkt in schoonheidsproduc- ten maar zijn ook verkrijgbaar voor gebruik in huis. In dat geval laat u ze verdampen in een aromalampje of in een kommetje met water op een warme plek. Een paar druppels op ruim water is al voldoende om heerlijke geuren los te maken. U kunt ook wat drup pels aanbrengen op potpourri, in luchtbevochtigers en radia- torbakjes, of in speciale ver- stuivers, die als luchtverfrisser kunnen worden gebruikt. Spe- ciaal voor gebruik in huis zijn bij Albert Heijn geurkaarsen, potpourri en aromatische olien verkrijgbaar (Smell.me, vanaf 5,99). Nieuw voor de kat die van afwisseling houdt: AH Brokjes Culinair, complete kattenvoeding met toegevoegde stukjes groenten, in de smaken rund/kalkoen/groenten, kip/lam/groenten en zalm/tonijn/groenten 1,49). Ook nieuw is het multipak met vier verschillende kuipjes katten voeding AH Pat£. Makkelijk als de buren een weekeinde op de poes passen of als voordelige variatie. Los kosten de kuipjes 1,09, voor een multipak betaalt u 3,99.

Allerhande | 1999 | | pagina 97