Meer met souvenirs De levensduur van een koelkast Zo houdt u op af Trend: Kan uw kamergroen na de vakantie wel wat aanwin- sten gebruiken? In Sir Albert's Garden staat een compleet nieuw assorti- ment groene planten klaar. Op het moment zijn grote planten in een mooie mand, zinken emmer of tuinvaas erg in. Vakantiefoto's afclrukken? Bij Albert Heijn krijgt u er vanaf 16 augustus een handig fotomapje bij. (Zolang de voorraad strekt.) Soms lijkt het of huishoudelijke apparaten de neiging hebben allemaal tegelijk stuk te gaan. Als u ze tegelijk aanschaft is dat mis- schien ook wel zo: grote aankopen gaan vaak een jaar of twaalf mee. Natuurlijk spe- len de omstandigheden een grote rol. Wordt de koelkast bijvoorbeeld vaak verhuisd, dan houdt deze het na zo'n negen jaar voor gezien. Hoeveel jaar diverse apparaten het gemiddeld volhouden, ziet u in deze tabel. Naaktslakken houden net zo van planten als u: vooral hosta's vallen in de smaak. Scherpe, decoratieve steentjes of eierscha- len rond de plant houden slakken op afstand. In het uiterste geval: AH Slakken- stop, verkrijgbaar in Sir Albert's Garden, samen met andere artikelen tegen insecten als wespen en mieren. AllerHandp I95 Praktische informatie voor het leven van alledac groen Apparaat Gemiddeld Minimum Maximum Antwoordapparaat 4 3 5 Broodrooster 8 5 9 FOhn 4 2 6 Gasfornuis 15 11 18 Koelkast 13 11 16 Koffiezetapparaat 6 5 9 Luchtbevochtiger 8 6 11 Magnetron 11 10 14 Vaatwasser 11 8 14 Ventilator 14 11 18 Videorecorder 7 6 8 Wasmachine 12 9 14 Televisie 8 6 10 (BRON: A HOUSEHOLD GUIDE FOR THE '90S) Vakantie-souvenirs als gedroogde zee- sterren, schelpjes, bloemen, pitten, kruiden of fraaie kurken zijn goed te verwerken tot decoratics. In Sir Albert's Garden vindt u precies wat u nodig hebt om van kleine aandenkens een blijvende herinnering te maken, zoals kant-en-klare schelpenkransen en fraaie potten. ro

Allerhande | 1999 | | pagina 95