Adem met een luchtje coupe Gel, spray, wax of mousse? Fixatie voor iedere AllerHandf 91 Hebt u fijne lijntjes rond de mond? Breng bier dagelijks wax oogcreme op aan. De structuur van de huid rondom de mond heeft veel weg van de zone rond het oog en heeft baat bij dezelfde hooggeconcentreerde werkstoffen. Dun en fijn haar komt veel voor in Noord- Europa. Vandaar dat vooral Noord-Europese vrouwen klagen over haar dat futloos en moeilijk in model te brengen is. Mousse (o.a. Pantene, Nivea, Studio Line) die op vochtig haar wordt aange- bracht voor het fohnen, geeft extra body en helpt het haar in model te hou- den. Een kort koppie is beter af met styling- of wetgel (New Wave, Studio Line), dat het haar in kleine plukjes verdeelt en veel glans geeft. Gel of gel- spray (AH gel met pompje, Andrelon) wordt op vochtig haar aangebracht om te modelleren en op droog haar om enkele plukjes te accentueren. Haarspray - op droog haar aangebracht - fixeert iedere coupe, lang of kort en is gemakkelijk uit te borstelen. Tegenwoordig zijn er ook flexibele haarsprays, die de haren heel natuurlijk in model houden, zonder dat ze niet meer meebewegen. Albert Heijn heeft stylingsprays in verschillende sterktes van o.a. Wella en Elnett. Mondgeurtjes zijn vervelend. Voedselresten tussen tanden en kiezen geven een onaangename geur. Ook sterke kruiden, zoals knoflook, kunnen de adem een luchtje geven. Soms vormt de maag het probleem, bijvoorbeeld als het klepje tussen maag en slokdarm niet goed sluit, een euvel dat ook brandend maag- zuur veroorzaakt. Minder bekende oorzaken zijn medicijnen tegen depressies en hoge bloeddruk. Deze verminderen de speekselaanmaak in de mond en daardoor de vertering van voedselresten. In de meeste gevallen echter zijn bacterign de boosdoe- ners. Vooral's ochtends vroeg, als ze zich's nachts uit hebben kunnen leven op de voedselresten rond tanden en kiezen. Goed poetsen en flossen is de beste remedie. Tussendoor kunt u eventueel een mondspray gebruiken (Paradontax, Odol).

Allerhande | 1999 | | pagina 91