J Restaurant Oud Sluis Gefrituurde 'sateprikkers' van spaghetti 'Chocosticks' uit de frituur 76 AllerHandp Frituren voor de finishing touch voordeel dat voorsmelten niet nodig is. Bovendien is olie snel op temperatuur en gaat verversen gemakkelijk. Daar- naast bevat olie veel onverza- digde vetzuren: frituurvet bevat meer verzadigde vetten. Wei blijft frituurvet langer goed dan olie en is de smaak neutraler. Frituurvet is ook wat gunstiger geprijsd. Ververs fri tuurvet en -olie na zes of zeven keer, of eerder als het begint te ruiken of donker verkleurt. Fri- tuur verder altijd op een tem peratuur van ca. 180 °C om te voorkomen dat de producten te veel vet opnemen en slap worden. Meer informatie over olie en vet vindt u op internet bij het Voorlichtingsbureau Margarine, Vetten en Olien: www.Voorlichtingmvo.nl. Cefrituurde kruiden Niet alle kruiden zijn geschikt om te frituren. Bieslook bij - voorbeeld krijgt er een bittere smaak van. Bij Albert Heijn verkrijgbare verse kruiden die zich er wel heel goed voor lenen zijn tijm, basilicum, peterselie en koriander. Krui den gaan zonder toevoegingen in de frituurpan. Frituur ze heel kort (ca. 45 seconden), zodat ze hun mooie groene kleur behouden. Laat ze na het frituren even uitlekken op keu- kenpapier. Bestrooi de kruiden ten slotte met een beetje zout. Ze zijn bij uitstek geschikt om gerechten te garneren. Restaurant Oud Sluis, gelegen in het centrum van het Zeeuwse plaatsje Sluis, is al 30 jaar in het bezit van de familie Herman. In 1990 is zoon Sergio de ploeg komen versterken, waar hij na verloop van tijd ontdekte dat hij erg goed en graag kookt. Sergio besteedt zijn schaarse vrije uurtjes aan het experimenteren met nieuwe com- binaties en bereidingstechnieken. Hij doet z'n inspiratie op in culinaire hot spots als Londen en Parijs. De ideefin die in zijn hoofd hebben post- gevat worden uitgewerkt tot prachtige combina- ties, die leiden tot verrukkelijke en vernieuwende gerechten. Cefrituurde spaghetti Voor gefrituurde spaghetti kan in principe elk merk gedroogde spaghetti worden gebruikt. Fri tuur de spaghetti ca. 1 minuut, zodat deze mooi goudbruin wordt. Eventueel kunt u de spaghetti doormidden breken, zodat hij beter in het frituur- mandje past. Laat de spaghetti vervolgens op keukenpapier uitlekken. Deze spaghetti kan bij zowel hartige als zoete gerechten worden gebruikt. Bijvoorbeeld als eetbare vervanger van sate- prikkers. Rijg aan de spaghetti voorzichtig wat mooie grote garnalen (prik hier eerst met een cocktailprikker gaatjes in), cherrytomaatjes met blaadjes basilicum of stukjes fruit. Gedoopt in (au-bain-marie) gesmolten chocolade zijn het mooie, dunne chocosticks ter garnering van een nagerecht. Zo krijgen uw eigen nagerechten en kant-en-klare nagerechten als bolletjes ijs, chocolademousse, cappuccino- bavarois of een schaaltje (vanille) via iets extra's. 1

Allerhande | 1999 | | pagina 76