Bij frituren is de link met aardappelkroketjes en frites snel gelegd. Dat frituren zich ook leent voor kruiden, groente en zelfs pasta, bewijst chefkok Sergio Herman van restaurant Oud Sluis. AllerHande 75 Chefkok Sergio Herman Nouvelle Friture 'Er is nog nooit een kok gevon- den die koken kan naar alle monden', is te lezen in restau rant Oud Sluis. En hoewel inderdaad zelfs de allerbeste kok niet iedereen tevreden kan stemmen, komt de kookkunst van chefkok Sergio Herman wel in de buurt. In 1995 kreeg het restaurant onder de culi- naire scepter van Sergio zijn eerste Michelinster en dit jaar is daar nog een tweede ster bij- gekomen. Zijn drijfveer om steeds te vernieuwen, is de gedachte dat het altijd lekker- der, beter en mooier kan. Een van die manieren om een gerecht mooier te maken, is door het te garneren met fri- tuursels en in de oven gedroogde blaadjes groente. In de loop der jaren is het uitge- groeid tot de manier om gerechten in Oud Sluis te serveren. Het frituren is een trend die inmiddels op veel plekken opduikt. AllerHande kreeg van Sergio drie verschillende fri- tuurtechnieken uitgelegd die u ook zeli kunt toepassen. In de frituurpan gingen zeeaster, verse kruiden en (gedroogde) spaghetti. Plantaardige olie Voor het frituren zelf is plant aardige olie het meest geschikt en de benodigde temperatuur is ongeveer 180 °C. Als de pro- ducten in frituurvet gefrituurd zouden worden, zou er na afkoeling een wit vetlaagje op komen, wat niet zo fraai oogt. Frituren in olie heeft ook als Een van Sergio's creaties.

Allerhande | 1999 | | pagina 75