Verbeterde koel- en bewaartechnieken brengen de mossel overal Vroeger waren verse mosselen pas vanaf September beschikbaar. Tegenwoordig liggen ze al vanaf half juli in de koeling bij Albert Heijn. AllerHandp 49 Verse Mosselen worden gevangen van half juli tot en met april. Dichtbij de vangst- gebieden worden ze sinds jaar en dag ook in die maanden gegegeten. Buiten Zeeland kwam de toevoer traditiegetrouw echter pas in September op gang. Mosselen zijn namelijk nogal kwetsbaar en gevoelig voor hoge temperaturen, waardoor een snelle verhandeling en consumptie nood- zakelijk waren. Als de 'r' weer in de maand was, waren de temperaturen doorgaans weer wat lager en leidden transport en opslag niet meer tot al te grote bezwaren. Inmiddels is er op een aantal gebieden met succes gewerkt aan de gevoeligheid van de mossel. Omstandigheden waar- onder de mossel te lijden heeft zijn weg- genomen of veranderd. Concreet betekent het dat de mosselen vanaf de vangst worden gekoeld. Daarnaast zijn er allerlei bewerkings- en verpakkingstechnieken ontwikkeld waar- bij de mosselen in goede conditie blijven. Vooral de lek- en geurvrije bak waarin de mosselen zitten, is een belangrijke ver- betering. In deze verpakkingen heerst een klimaat waarin de mosselen zich thuis- voelen. Dankzij deze verbetering is de mossel tegenwoordig gedurende het hele oogstseizoen overal in het land beschik baar. Wilt u wat suggesties om optimaal te genieten van verse mosselen? Op de volgende bladzijde vindt u alles wat u nodig hebt!

Allerhande | 1999 | | pagina 49