'Eten is onderdeel van onze opvoeding, van ons geloof' r: Yasmin van Kleef-Tyebjee (37), Leidschendam. Beroep: organisatie van reizen-op-maat naar India, Nepal en Sri Lanka. Eel graag: gekraid Indiaas. Eet absoluat geen: varkensvlees. yf 30 AlWrHande 'Binnen India zijn er grote verschillen in eet- cultuur. Ik kom uit Bombay. Daar ben ik geboren, opgegroeid en heb ik gestudeerd. In het noorden eten ze totaal andere dingen dan in het zuiden. Maar het grootste verschil wordt bepaald door je geloof. Als moslim eet je per definitie geen varkensvlees, of je nu in het noorden of het zui den bent. Verder bepaalt de natuur wat er gegeten wordt. Het enige dat overal in India terugkomt zijn kruiden en specerijen. En met de hand eten of met een naan (Indiaas brood, red.), dat doet 00k iedereen. Eten is cultuur in India. Het is een onderdeel van onze opvoeding, van ons geloof. We gebruiken wat de natuur voortbrengt en we leven bij de dag. 's Ochtends naar de markt, verse groenten en vers vlees kopen. Bij het ontbijt bespreken we wat we tijdens de lunch eten en tijdens de lunch wat we 's avonds eten. In 1997 ben ik getrouwd met een Nederlander en zijn we hier komen wonen. Dat betekende aanpassen. Da's wel moeilijk, maar er is weinig keus. [e wordt vanzelf meegaand in je eet- gedrag. Ik kan hier heel veel krijgen maar het is toch anders. En de Hollandse pot? Ach, dat is wennen, hoor. Stamppot vind ik net babyvoeding. Glad en flauw. Ik gooi er altijd wat extra kruiden of sambal door.' 1

Allerhande | 1999 | | pagina 30