'Ik proef duidelijk verschil' groenten zou beter zijn. Dat is discutabel maar ik voel me beter als ik bd eet.' Rick Drieman (29), Heemstede. Beroep: groenteman. Eet: biologisch-dynamisch. Eet absoluut geen: genetisch gemanipuleerd voedsei 'Mijn ouders zaten in groente en fruit, daar heb ik best wat van meegekregen. We aten thuis heel traditioneel, zoals in ieder Nederlands gezin. Ik ben biologisch-dynamisch (bd) gaan eten omdat ik denk dat het gezonder is. Het houdt in dat de producten niet alleen in schone grond en zonder bestrijdingsmiddelen zijn geteeld, maar 00k dat er gezaaid is volgens de leer van de antroposofie. De maanstand is daar- bij belangrijk, en er wordt pas geoogst als de groente volgroeid is. 'Gewone' sla staat zes weken, bd-sla soms wel negen tot twaalf weken. Het aura van bd-groenten zou beter zijn. Dat is discutabel, maar Ik voel me beter als ik bd eet. Ik proef echt Het aura van bd- verschii. vroe- ger kon je amper bd- producten krijgen. Was je streng in de leer, dan zat je vier dagen per week winter- peen te eten. Dan gaat de lol er snel af. Nu is de verkrijgbaarheid veel beter. Dat neemt niet weg dat ik af en toe nog wel eens zondig. Als ik met vrienden ga stappen kan ik flink uit de band springen. Ik ben een levensgenieter. Daar hoort biologisch-dynamisch eten bij, maar een avondje stappen net zo goed.' 26 AllerHande De biologisch-dynamische quiche hoort natuur- lijk gemaakt te worden met producten die op biologisch-dynamische wijze zijn geteeld. Albert Heijn verkoopt geen biologisch-dynamische pro ducten, maar wel biologisch geteelde producten met het EKO-keurmerk. Deze kunnen als alterria tief worden gebruikt. Voor dit recept zijn de vol gende ingredifinten verkrijgbaar van AH Biologisch: spinazie (dicpvries), eieren en creme fraiche. In plaats van de feta kunt u 00k geraspte kaas van AH Biologisch gebruiken.

Allerhande | 1999 | | pagina 26