Lelies Buiten schemeren lastige insecten AlWrHandf j 95 Praktische informatie voor het leven van alledac De lelie is een hoogzomerbloem bij uitstek en nu volop verkrijgbaar bij Sir Albert's Garden. Enkele lelie-weetjes: In China is de lelie al 4000 jaar bekend: bloemen en knoppen worden gegeten, van de wortels worden medicijnen gemaakt. Het stuifmeel van de lelie kan lelijke vlekken veroorzaken; daarom is het aan te raden het bovenste deel van de meeldraden weg te knippen zodra de bloemen open zijn (de helmdraad en stamper kunnen blijven staan). Toch stuifmeel op een kledingstuk? Probeer het weg te deppen met plakband; water maakt de vlek alleen maar erger. 1 Sinds 1179 siert de lelie het wapen van Frankrijk. De fleur de lis is een van de bekendste symbolen ter wereld. Zet lelies na aanschaf een paar uur met verpakking en al in het water, tot de stelen weer fris en stevig zijn. Gebruik de helft van de aangegeven dosering plantenvoedsel. 1 Zorg dat er geen blad in de vaas hangt: daardoor wordt het water verontreinigd. 1 Zet de vaas niet naast de fruitschaal: rijp fruit laat lelies snel verleppen. Deze zomerse sfeerlichtjes van kunststof neemt u gemakkelijk mee naar de camping of op de boot en staan 00k mooi op balkon of ter ras. Zet u er een fors aantal bij elkaar dan krijgt u een ronduit feeriek resultaat. Ze zijn er in blauw, wit en geel (f 4,95 @©®)- Muggen, wespen, horzels en bijen komen af op zoetigheid, adem, trans- piratie en parfum. Muggen (alleen de vrouwtjes) hebben het op mense- lijk bloed gemunt, als voeding voor hun eitjes. Als de geur hen bevalt, loopt u de kans te worden 'lekgeprikt'. Soms helpt een misleidend luchtje op de huid, zoals Autan, Bam of Tendo (citroneila-olie). Deze producten zijn drie tot vijf uur effectief. Buiten houdt een citronella- kaars lastige muggen op afstand. Preventief werkt 00k de elektrische anti-mugstekker van Vapona 19,99 Die verdampt citro- nella-extracten die muggen op afstand houden. Er is een stekker die elke avond automatisch aan gaat en een stekker waarbij u het tijdstip steeds zelf bepaait. Een andere mogelijkheid is om voor het slapen gaan te sprayen met een spuitbus van Vapona tegen vliegende insecten 4,99). Toch gestoken? Er zijn middeltjes die de pijn verzachten, zoals After Bite, Azaron en de Rescue Remedy Cream van Bach (verkrijgbaar bij de infocounter).

Allerhande | 1999 | | pagina 93