ewoo de touwtjes trekken Een fris toilet blindbakvulling? en schone handen Zin in een frisse (maaltijd)salade? In het Albert Heijn-eetboek 'Salades' staan maar liefst 70 recepten. Verkrijgbaar zolang de voorraad strekt, a f 19,95. Een voile vuilniszak is lastig te hanteren, zeker als er ook nog een dicht bindstrip omheen moet worden gewikkeld. Daarom zijn er handige vuil niszakken die u zo dicht kunt trekken. Is de zak vol, dan trekt u de gele banden aan, legt er een knoop in en de zak is dicht. Ze waren er al van Albert Heijn en zijn er nu ook van Komo (15 stuks, 3,79 Praktische informatie voor het leven van alledac Nog steeds zal niemand het schoonmaken van de wc als wekelijks hoogtepunt beschouwen. Toch is deze kius aanzienlijk snelier en schoner geklaard dan vroe- ger. De bleek- en chloor- middelen hebben plaats gemaakt voor vioeibare, miidere reinigers en voor de frisse geur zijn er toilet- blokjes. Een van de laatste ontwikkelingen zijn de vioei bare toiletblokjes, die mak- kelijk te verwisselen zijn en een constante geur afgeven. Er is nu ook een toiletgel die daarnaast een reinigende werking heeft: Bref Ultra Clean. Deze gel wordt bij het doorspoelen verspreid en voorkomt kalk- aanslag in de pot. De gel zorgt er zo voor dat de wekelijkse schoon- maakbeurt nog soepeler verloopt. Prettig is ook dat de gel makke- lijk bij te vullen is, zonder dat u het korfje hoeft aan te raken. Er zijn drie geurvarianten: lemon, aqua en nature. Houder plus navulling 3,49, alleen navulling 2,99, Sommige taarten moeten wor den voorgebakken met een zogenaamde 'blindbakvulling' die de vorm en knapperigheid van bodem en zijkant garan- deert. Zo'n vulling voorkomt dat bladerdeeg te veel gaat rijzen. U kunt een blindbakvulling van bijvoorbeeld stalen kogels kopen in kookwinkels. Het deeg in het bakblik kan ook worden afge- dekt met bakpapier met daarop gedroogde peulvruchten. Na het bakken kunt u die dankzij het bakpapier gemakkelijk weer verwijderen. De peulvruchten zijn dan niet meer geschikt voor consumptie, maar u kunt ze wel vaker gebruiken als blindbak vulling.

Allerhande | 1999 | | pagina 91