AllerHandt 75 Met het Greenfields vlees speelt Albert Heijn in op de behoefte aan rundvlees van een gegarandeerde, uitstekende kwaliteit. Greenfields vlees wordt zeer uitgebreid gecontroleerd, waardoor u ervan opaan kunt dat het aan de hoogste kwaliteitseisen vol- doet. Bovendien heeft het vlees een heel malse, fijne smaak, waarmee het een goede aanvul- ling vormt op het bestaande assortiment. Ommuurde weiden Met ruim vijf miljoen inwoners is Ier- land relatief dunbevolkt. Het eiland staat bekend als een groen land met gemoedelijke mensen. De manier waarop het vee er gehouden wordt, past in dat beeld. De boerderijen zijn klein (gemiddeld 30 a 40 ossen), waardoor er meer aandacht is voor het wel- zijn van de dieren. Zo blijven kalveren in Ierland langer bij hun moeder dan elders gebruikelijk is en gaan ze alleen de ruime stallen in als het gras op de steile hellingen te nat en dus glad wordt. De ossen krij- gen zo de gelegenheid rustig 'groot te groeien' op de karakteristieke, door muurtjes omgeven Ierse weiden. Door deze levenswijze is het vlees van de Greenfields ossen doorspekt met vetadertjes ('gemarmerd'). Deze smelten tijdens de bereiding en dra- gen zo bij aan de uitstekende smaak. Kruiden Wat ook bijdraagt aan de smaak van het vlees, is het gras dat de Ierse ossen dagelijks eten. Tussen dat gras groeien namelijk kruiden als munt, kamille en wilde tijm, en minder alle- daagse soorten als duizendblad, moeras- rolklaver, cichorei en timotheegras. Daardoor krijgt Greenfields vlees een heel eigen karakter.

Allerhande | 1999 | | pagina 75