De druiven rijpen dankzij Iangzaam de frisse nachten 0°' S°N0, V 7 _v T 0 Gallo-wijnen bij Albert Heijn 54jAllerHandp bedrijfskunde wist ze zeker dat ze zelf wijn wilde maken. Inmiddels werkt ze acht jaar in het familiebedrijf en vorig jaar werd ze op de Vinitaly, de jaai- lijkse wijnbeurs in Verona, uitgeroepen tot wijnmaker van het jaar. Elke wijn z'n eigen smaak Gina Gallo: 'Wijn was bij ons thuis een deel van het leven. Er was altijd wijn bij het eten en op andere momenten als de familie bij elkaar zat. Mijn fami- lie wilde wijn, en het gevoel van goed leven wat daar voor hen bij hoorde, voor iedereen bereikbaar maken. Dat willen wij nog steeds, alleen is ons assortiment inmiddels veel uitgebrei- der. Naast alledaagse soorten hebben we nu ook topwijnen voor speciale gelegenheden. Als wijnmaker zoek ik altijd naar het specifieke van een druif en van een streek. Onze varietals, wij- nen gemaakt van een druivenras, staan voor een bepaalde smaak die bij die druif, gerijpt in Sonoma, hoort. De Gallo-stijl is wijn waarin de fruitige aroma's heel duidelijk aanwezig zijn. Dit betekent dat we altijd op jacht zijn naar de ideale Gallo-druiven. Je moet het gebied heel goed kennen, weten waar welk druivenras het best gedijt. Een cabernet sauvignon van de ene helling kan een heel andere wijn ople- veren dan die van een heuvel een paar kilometer verderop.' Voor Gina is een wijn goed als hij bij elke slok blijft boeien. 'In het begin is het vooral het fruit dat naar voren komt en daarna proef je de andere aroma's die ik niet eens altijd een naam kan geven. Ook het moment waarop je de wijn schenkt, beinvloedt de smaak. Schenk je'm op het terras in de zon, dan komt hij anders over dan wanneer je'm aan tafel serveert. Telkens laat hij een ander trekje zien. Een goede wijn gedraagt zich als een kameleon, waar- door hij blijft verrassen.' Gallo produceert wijnen in verschillende kwaliteitsklassen. De zogenaamde 'Estate'-wijnen zijn het neusje van de zalm, maar deze worden nog niet getxporteerd. De White Labels zijn iets een- voudiger dan de Turning Leaf-wijnen. Het verschil zit'm in de her- komst van de druiven. Voor de White Label-wijnen mogen druiven uit heel Californit worden gebruikt, terwijl de Turning Leaf-wij- nen grotendeels van druiven uit Sonoma County worden gemaakt. Wijnopslag bij Gallo. Rechts: marketing director Frank Spinarski ontvangt gasten en begeleidt proeverijen. Heuvelruggen beschermen de wijnstokken tegen harde wind.

Allerhande | 1999 | | pagina 54