Californische Sonoma: Ideaal wijnklimaat let je verrassen Het verhaal van de wijnmakersfamilie gaat terug naar 1933. Toen startten de broers Ernest en Julio Gallo in Sonoma Valley met het maken van wijn. Van hun Italiaanse, Piemontese ouders hadden ze de passie voor wijn meegekregen maar van het wijnvak zelf wisten ze helemaal niets: die pikten ze op uit geleende boe- ken. Jarenlang werkten ze vrijwel dag en nacht. Ernest ontwikkelde zich als de han- delaar, Julio als de wijnmaker. Het verhaal gaat dat Ernest zei: 'Julio, ik ga meer wijn verkopen dan jij ooit kunt maken,' waar- op Julio antwoordde: 'Nee Ernest, ik pro- duceer meer wijn dan jij ooit kwijt zult raken.' Maar als Julio niet snel maatrege- len had genomen om meer wijn te kun- nen maken, zou Ernest ongetwijfeld gelijk hebben gekregen. Gallo werd een begrip op de Amerikaanse markt en begint nu ook in Europa bekend te worden. Julio overleed enkele jaren geleden, maar Ernest, nu 90 jaar, wordt nog steeds om advies gevraagd. Inmiddels werken er tientallen kinderen en kleinkinderen in het bedrijf. Ernests nazaten houden zich bijna allemaal met de wijnhandel bezig, terwijl die van Julio in de wijngaarden te vinden zijn. Gina Gallo (30) is de klein- dochter van Julio en wijnmaakster in hart en nieren. Gina leerde het vak van haar grootvader en vader. Na haar studie De Gallo Winery is gevestigd in Sonoma County, een gebied ten noorden van San Francisco. Lange tijd stond Sonoma in de schaduw van oostbuur Napa Valley. Belangrijkste reden daarvoor was dat de weg van Sonoma naar San Francisco door Napa liep en die streek dus beter bereikbaar was. Ernest en Julio Gallo kozen desondanks voor Sonoma County, omdat zij ervan overtuigd waren dat hier het beste wijnklimaat van Californie heerst. Over- dag is het er warm maar de nachten zijn, dankzij de frisse wind vanaf de Stille Oceaan, koel. Door de daling van de temperatuur krijgen de druiven alle kans om langzaam te rijpen. Zo kunnen de zuren en de fruitige aroma's volledig tot ontwikke- ling komen. Het gebied bestaat uit drie valleien. De bodem is overal een beetje anders en er heer- sen diverse microklimaten. In een microklimaat zijn gunstige (weers)omstandigheden gecombi- neerd, bijvoorbeeld doordat de helling op het zui- den ligt en een bergketen de druivenstokken beschermt tegen harde wind. AllfrtUnde 55 t

Allerhande | 1999 | | pagina 53