Citrusfrnitsalade met bitterlikeur 'Van een echte smaak- sensatie kun je bij wijze van spreken gaan wenen' Trek voor een nagerecht voor 2 personen met een citroentrekker schilletjes van 1/2 sinaasappelpers de sinaasappel uit en doe het sap bij de schilletjes. Schil boven een kom 3 sinaasappels en 2 witte grapefruits dik tot op het vruchtvlees en snijd de partjes tussen de vliesjes uit. Voeg het opgevangen sap aan de schilletjes toe en laat op laag vuur met 1 zakje Earl Grey thee (2 g) ca. 4 minuten trekken. Voeg 4 eetlepels bitterlikeur (slijter) toe en schenk over de vruchten. Laat afkoelen en vervolgens in de koelkast ijskoud worden. 1 wunsuggestie: 4 AllerHande 39 Paul van Craenenbroeck Hoofdinspecteur en hoofdredacteur Michelingids Benelux Onvergetelijk: foies blondes de volaille verwerkt in een parfait met een coulis van rivierkreeftjes. Gruwelijk: zomertruffels versterkt met etterachtige truffelolie. 'Een rapporteur van Michelin heeft de kennis en ervaring om smaak objectief te beoordelen. Hij eet tweemaal daags buiten de deur en kan heel goed proe- ven of een kok mooie dingen doet met smaak. Een rapporteur werkt in drie landen en heeft daardoor veel referen ce. Wij vergelijken voortdurend en wegen ervaringen tegen elkaar af. Een oordeel wordt zodoende een jaarba- lans, een rapport van verschillende personen. Heel belangrijk voor ons is de puur- heid van smaak. Haalt de kok het beste uit producten? Accentueert hij de smaak met bijgerechten of legt hij er nietszeggende tierelantijntjes bij? Doe je citroen op frambozen, dan ver- sterk je de frambozensmaak. Maar doe je dat met sinaasappel, dan breekt dat de smaak af. Smaak is een kwestie van cultuur, van opvoeding ook. Ik maak me zorgen om de smaakvervlakking onder jongeren. Misschien is het de generatiekloof en gaan ze, als ze eenmaal wat beter in de pluimen zitten, zich alsnog verdie- pen in smaak. Maar je moet ook wat van huis meekrijgen, en dat mis ik de laatste tijd. Smaak is ook een emotie, die sterk bepaald wordt door het moment en de wijze waarop je haar beleeft. Van een echte smaaksensatie kun je bij wijze van spreken wenen. Ik doe dit werk zestien jaar en ben bijna vergroeid met de Benelux. We bezoeken zo'n duizend restaurants per jaar, maar ik beleef nog steeds die emoties. Het is een vorm van liefde, kun je zeggen.' Om zljn werk als inspecteur goed te kunnen blijven docn, Is Paul van Craenenbroek nlet gefotografeerd. Remy Pannier Vouvray.

Allerhande | 1999 | | pagina 39