£JJ "1 Hartig en toch plantaardig seizoen je eigen tubbie toast! A 'I De smaak van het AllerHande 119 In plaats van zoetigheid of vleeswaren kunt u ook kiezen voor plant aardig beleg, zoals de nieuwe vegetarische Italiaanse pate en kerrie- spread. Deze zijn, net als de al langer bestaande vegetarische filet americain en tuinkruidenpate, bereid op basis van soja en tarwe- eiwit. De Italiaanse pate is romig van smaak en gekruid met onder andere oregano, basilicum en bieslook. De kerriespread is eveneens romig en heeft een pittige kerriesmaak. Ze zijn verpakt in 'worstjes' van 120 gram. Nieuwe producten in Kinderen zien de Teletubbies Tinky inky, Dipsy, Laa-Laa en Po regel- matig smullen van tubbie toast. Koekjes- fabrikant LU heeft nu Teletubbies Biscuits gebakken, zodat ook de kijkertjes daarvan kunnen genieten. De ronde koekjes met een brede glimlach zitten in een zakje van 25 gram, waarop een van de vier Teletubbies is afgebeeld. Edn doos bevat zes zakjes [f 2,99), dus dat deelt lekker uit. Rode bessen of aalbessen zijn vooral in juni, juli en augustus verkrijgbaar. De dieprode besjes zitten aan trosjes en hebben een zure tot zoetzure smaak. De besjes zijn heel kwetsbaar en moeten voorzichtig worden behandeld. De trosjes staan mooi als gar nering van een fruitsaiade, maar zijn ook op zich- zelf heel lekker, bijvoorbeeld met wat suiker door yoghurt of op witbrood. Aalbessen laten zich ook heel goed verwerken tot jam, gelei of compote. De oorsprong van meloen ligt waarschijnlijk in Midden-Azif. Hij is verwant met de komkommerachtigen (komkom- mer, augurk en pompoen). Omdat meloen zich makke- lijk laat kruisen, bestaan er zeer veel varianten. Watermeloen is een uit- stekende zomerse dorst- lesser. Andere bekende soorten zijn de galiameloen, honingmeloen en de kleinere charentaismeloen. Lekker uit het vuistje of in (fruit)salades. U snijdt meloen eenvoudig en zonder knoeien in blokjes door de schil van een part meloen los te 1 snijden en het stuk meloen I vervolgens in partjes te verdelen. Van abrikozen is de gedroogde variant veel bekender dan de verse. Dat is jammer, want verse abrikozen zijn ook erg lekker. Ze zijn vrij vlezig en sappig en hebben een frisse tot zoete smaak. Perziken en nectarines lijken niet alleen veel op elkaar, ze zijn ook verwant. U kunt perziken met schil en al eten, hoewel veel mensen er de voorkeur aan geven om ze te schillen. Nectarines worden met hun gladde schil wel zo gegeten.

Allerhande | 1999 | | pagina 19