op het beeldscherm Gehakt voor pastaschotels seizoen AH Pastagehakt is rundergehakt met tomatenpuree en Itali- aanse kruiden. U kunt het net zo gebruiken als gewoon gehakt, maar u hoeft verder geen specerijen en kruiden meer toe te voegen. Ideaal om snel een pastagerecht op tafel te zetten! smaak van het AllerHande 15 Nieuwe producten in Op internet is allerlei informatie te vinden over eten en koken. Om wat ideebn op te doen, vindt u hier vast een beschrijving van enkele Nederlandse sites. www.ah.nl De homepage van Albert Heijn die u toegang geeft tot veel informatie over eten en drinken, AH Thuisservice en Vrien- den van de Goede wijn. Het Kookpunt ver- wijst u naar veel (internationale) websites over eten en drinken. Verder kunt u recepten zoeken op maat: u geeft op aan welke crite ria het gewenste recept moet voldoen en de computer zoekt een passend recept. www.dinnersite.nl Een restaurantgids van Nederland met beschrijvingen van heel veel restaurants - ook in kleine piaatsen. www.vegplek.net Een site voor mensen die (af en toe) vegetarisch eten, met recepten, achtergrondinformatie, restaurantbeschrij- vingen en nog veel meer. http://surf.to/vegatopia Een digitale stad voor vegetarisch eten, ook weer vol informa tie en recepten. www.dordt.nl/koken/index.html Een leuke site voor de Hollandse pot, met veel traditio- nele en hedendaagse recepten en informatie. De oorsprong van bleekselderij ligt in het Middellandse-Zeegebied. De bleekselderij die Albert Heijn verkoopt komt in het winterseizoen uit Italie of Israel, maar nu komt deze frisse, knapperige groente van de Hollandse voile grond. De meest populaire groente in Nederland is nog altijd bloemkool. Bloemkool is het hele jaar verkrijg- baar en wordt's winters ge'fmporteerd uit Italie en Spanje. Van juni tot oktober komt bloemkool van de Hol landse voile grond en die wordt door veel mensen toch als de lekkerste bloemkool gezien. Prei komt voornamelijk uit eigen land. De zomerprei die nu volop in de winkels ligt heeft een fijnere structuur en een langere, dunnere schacht (steel) dan winterprei. Door deze fijne structuur zijn ook flinter- dunne ringetjes rauwe prei erg lekker, bijvoorbeeld als garnering voor bouillon of salades. Hoewel sperziebonen het hele jaar verkrijg- baar zijn, komen ze alleen van juli tot en met oktober uit Nederland. Venkel is een groente in opkomst, steeds meer mensen waarderen de bijzon- dere anijsachtige smaak. Venkel is heel lekker om te koken of te gril- len en de blaadjes lenen zich door hun 'lepelach- tige' vorm goed om te vullen met bijvoorbeeld rijstsalade. Het groen van de venkelknol kan gebruikt worden om te garneren. De venkel die op dit moment verkrijgbaar is, komt uit Nederland.

Allerhande | 1999 | | pagina 15