Argentinie is in het bezit van uitgestrekte gras- vlakten, de pampa's, waarop enorme kuddes runderen grazen. Het resultaat zijn ribeye, entrecote en ossenhaas van de fijnste kwaliteit, die uitstekend tot hun recht komen op de barbecue. Tien vuistregels voor perfect geroosterd vlees AlUrHande 95 1 Controleer of het rooster goed schoon is. 2 Steek de barbecue tijdig aan. Het duurt ongeveer twintig minuten voor houtskool de benodigde witte rand heeft (briketten dertig minuten). 3 Zorg dat de gloeiende laag goed verdeeld is en breder dan het vleesoppervlak. 4 Bestrijk het rooster met olie als het gloeiend heet is (anders blijft het vlees eraan plakken). 5 Zorg dat het vlees op kamer- temperatuur is. Dat bevordert dat het vlees snel dichtschroeit, waardoor de vleessappen behouden blijven. Zorg er ook voor dat het vlees goed drooggedept is. Vocht onttrekt namelijk hitte, wat het dichtschroeien vertraagt. 6 De ideale afstand tussen warmtebron en vlees is afhankelijk van de geproduceerde hitte en de dikte van het vlees. Ter indicatie: houd dunne stukken op circa vijf centi meter; de dikkere op zo'n acht centimeter boven het vuur. 7 Barbecuen is niet alleen een kwestie van de smaakpapillen, de neus doet ook mee. Cooi eens wat kruiden (rozemarijn, tijm, lavendel) of hout (jeneverbes, wijnstok, fruitboom) op het vuur. 8 Laat de dikkere stukken vlees na het roosteren even rusten. De vleessappen krijgen zo de gelegenheid zich door het vlees te verdelen. 9 Houd een bloemenspuit bij de hand om vallende en opvlammende vetdruppels te blussen. En een emmer water voor 'het geval dat'. 10 Reinig het rooster goed voor het volgende barbecuefeest!

Allerhande | 1999 | | pagina 95