GARDE Mm LATULIPE GRAND VIN DE BORDEAUX de la -- AllerHande 51 passer Het prachtige Chiteau de la Carde, waarvan de oudste delen dateren uit de i3de eeuw, staat op de top van een heuvei die uitziet op de Dordognevallei. O a Cort en zijn vrouw appellation bordeaux rose control Tuiipe de de Chateau de la Carde' werd vroeger bewoond door een hertog en zijn lijfwacht. opvallende etiket Carde' is geschilderd door llja's zoon Klaas, toen deze acht jaar was. De uitbundige en in het oog springende tulp vormt een herkenbaar Hollands element op deze typisch Franse wijn. posities van llja Gort Toch moest llja Gort, die als componist bijna een kwart van alle radio- en tv- commercials in Nederland van muziek voorzag, zijn ambitie wat bijstellen. Gort: 'Dat van die beste bordeaux had ik niet moeten zeggen. Ik dacht daar iets te gemakkelijk over. Dat kost aanzienlijk meer tijd dan de vijf jaar die ik daarvoor dacht nodig te hebben. Mijn ambitie is nu om de lekkerste rose van de wereld te maken en dan kom ik aardig in de rich- ting.' Om zich te bekwamen in het wijnmaken omringde hij zich met de beste specialis- ten. In Saint-Emilion kwam Gort in con tact met de gerenommeerde wijnmaker Paul Bordes. Hij vroeg hem als 'regisseur' (bedrijfsleider) in zijn bedrijf te komen werken. Uit Australie trok Gort de befaamde oenoloog en 'flying winemaker' David Morrison aan. 'In de praktijk bete- kende dat dat ik een wat losse en eigen- wijze, maar traditioneel ingestelde Fransman koppelde aan een strakke, naar efficientie strevende, bijna industriele wijnmaker uit een nieuw wijnland. Maar omdat we veel over de wijnen praten en filosoferen, kwam er toch 'the best of both worlds' uit.' In overleg met beide specialisten werden de wijngaarden geherstructureerd, de kelders gerenoveerd en werd de beste apparatuur aangeschaft, van pers tot gistkuip. Besloten werd om bij het maken van de wijnen een combi- natie toe te passen van eeuwenoude Franse tradities en moderne technieken.

Allerhande | 1999 | | pagina 51