Sla uit de kas smaakt zachter en wordt lekkerder gevonden dan sla van de voile grond Kropsla wordt vooral gewaardeerd om zijn zachte smaak en grote veelzijdigheid. Voor deze culi- naire kwaliteiten wordt de groente met veel zorg geteeld. Sinds vorig jaar komt alle kropsla blj Albert Heijn uit de kas. Dat is een bewuste keuze. Voorheen werd kropsla van maart tot november in de voile grond geteeld. Kassla is echter zachter (malser) dan sla van de voile grond en wordt daarom vaak lekkerder gevonden. Bovendien was de kwaliteit van vollegrondsla niet altijd optimaal. In de kas kan de teler de teeltomstan- digheden nu eenmaal beter onder controle houden dan op het veld. Bij het telen van kropsla worden de voor Albert Heijn zo vertrouwde prin- cipes van 'Aarde Waarde' in acht genomen. Dat betekent dat de groente zo milieuvriendelijk mogelijk wordt geteeld, met zo min mogelijk gebruik van bestrijdingsmiddelen. Albert Heijn heeft in dit kader duidelijke afspraken gemaakt met de leveranciers, om te komen tot een goed, zo milieuvriendelijk mogelijk gepro- duceerd product. De telers springen bij- voorbeeld extra zuinig om met bemesting om het nitraatgehalte in de kropsla laag te houden. Verder genieten bij de teelt bio- logische bestrijdingsmiddelen hoge priori- teit. Zo proberen de telers luizen, die dol zijn op het lekker malse slablad, tegen te gaan met natuurlijke vijanden. Daarvoor laten ze onder andere sluipwespen los in de kas. De larven van deze wespen voeden zich met luizen. Is er geen alternatief voor het gebruik van bestrijdingsmiddelen, dan kiest men de meest milieuvriendelijke middelen in een toelaatbare dosering. Met deze maatregelen lopen Albert Heijn en zijn leveranciers voorop. AllcrHandc is als sla, Milieuvriendelijk 44

Allerhande | 1999 | | pagina 44