Frisse zomersalades Klassieke koeken De smaak van het seizoen - De zomer is het seizoen voor frisse salades. En met mooi weer wilt u natuurlijk zo snel mogeiijk uit de keuken en in de turn. Dat kan, want Albert Heijn heeft nu een nieuwe reeks zomersa- iades waaraan u, behalve eventueel een dressing, niets meer hoeft toe te voegen. Er zijn vier soorten: Gemengde gele papri- kasalade (Chinese kool, paprika en spinazie, 200 gram), Gemengde rode paprikasalade (paprika, frisee, eikenbiadsia en veldsla, 100 gram), Gemengde radicchio salade (Chinese kool, spinazie, rettich en radicchio, 200 gram) en Veldsla met bietjes (75 gram). Stokbrood en een wijntje erbij en de avond kan beginnen. (s) Van het eigen merk van Albert Heijn zijn er drie nieuwe koeken. Zo zijn er AH Fourres (vanille en cho- colade): twee krokante koeken met daartussen een romige laag vanillevulling of een heerlijke chocolade- vulling (rol a 350 g, 1,89)Een pennywafel is het bekende koekje van laagjes wafel en laagjes choco- lade. De AH Penny Wafels zijn extra lekker omdat ze gemaakt zijn van echte chocolade en een vulling hebben van zachte vanille en chocolade (pak a 125 g, 1,29). ><i Van begin juni tot en met juli is er weer volop Hollandse Nieuwe ofwel maatjesharing: een lekkere vette driejarige haring die zich vol heeft kunnen eten met plankton. De nieuwe oogst is er weer en dat betekent dat we weer volop kunnen genieten van verse knoflook. Verse knof look is min- "ShM der scherp van smaak dan gedroogde en leent zich voor vele toepassingen, bijvoorbeeld voor geroosterde verse knoflook (bladzijde 80). Verse knoflook kunt u ca. 2 weken bewaren in de groentela van de koelkast. Van juni tot en met oktober komt broccoli niet uit Spanje of Italie, maar uit Nederland. Broccoli kan zowel rauw als gekookt worden gegeten. Ook de stelen zijn eet- baar. Ze lijken qua smaak wat op asperges. Van juni tot en met oktober is er weer Hollandse ijsbergsla. Deze knapperige slasoort is een uitstekende basis voor vele salades, maar ook heel lekker om (in reepjes) te dippen in een (licht) sausje. Als u de blaadjes een tijdje in een bak water met ijsklontjes legt worden de bladeren nog knapperiger. Hoewel ijsbergsla vers natuurlijk het lekkerst is, kan een hele krop verpakt in plasticfolie een week in de koelkast worden bewaard. Ze zijn slechts kort verkrijgbaar - van juni tot en met augustus - en voor de liefhebber een delicatesse: tuinbonen. In een peul zitten twee tot vijf zaden. De kleine jonge zaden zijn het lekkerst. Het velletje van de grote zaden is vaak stug, en kan voor een goede smaak beter worden verwijderd. Reken per persoon op 500 gram peulen. Zie voor een recept ook bladzijde 33. Voor een schijnvrucht (want de echte vrucht- jes zitten aan de buitenkant) hebben aard- beien wel een heel bijzondere smaak. Ze zijn nu volop verkrijgbaar en bijna op z'n lekkerst. Asperges, oftewel het witte goud, zijn er nog tot 24 juni.

Allerhande | 1999 | | pagina 19