Tussendoortjes voor huisdieren 'Wassen wordt er alleen maar makkelijker op' Ze zijn er weer! Dieren zijn net mensen Ria Ball van Lever Faberge: AllerHand e 141 Praktische informatie voor het leven van alledac Tussendoortjes als kaas, worst en koek zijn te vet en te gekruid voor hond of poes. Daarom zijn er speciale snacks ontwikkeld die geschikt zijn voor huisdieren. Met snacks of snoepjes kunt u ze af en toe verwennen. Maar snacks bie- den meer mogelijkheden. U kunt bijvoorbeeld uw hond met snacks spelenderwijs opvoeden en belonen voor goed gedrag. Lekker en gezond zijn de speciale hondenkauwsnacks (Fit Ami, Pedigree Pal Rask, Hols en Bonzo). Poezen laten zich niet trainen, zelfs niet met snoepjes. Maar omdat poezen graag met eten spelen, kunt u al spelend vriendjes worden, bijvoorbeeld door een (melkgist)snoepje weg te roilen of te verstoppen onder uw hand (Whiskas Pockets, AH). Voor knaagdieren en vogels zijn er gezonde knabbels van Fit Ami. gaan wassen. Van geconcentreerder wasmiddel is minder nodig, waar- door er minder chemische stoffen in het milieu komen en minder verpak- kingsmateriaal nodig is. Daarnaast presteren wasmiddelen tegenwoordig ook prima op lagere temperaturen. Dai betekent dat stroom- en water- verbruik eveneens aanzienlijk zijn verminderd.' 2. Wat voegen wastabietten toe aan bestaande wasmiddelen? 'Gebruiksgemak. Het grote voordeel van tabletten is dat ze gemakkeiijk te doseren zijn: geen poederresten en precies de juiste hoeveelheid voor een frisse, schone was. Veel mensen gebruiken nog altijd te veel wasmid del, wat zowel het milieu als je por- temonnee niet ten goede komt. Bovendien wordt de was niet schoner van meer wasmiddel. Eerder plakke- rig en zwaar.' 3. En straks een pilletje in plaats van een tablet? 'Je weet het maar nooit, tot voor kort was een wastablet ook ondenk- baar. Maar voor het zover is, zullen er waarschijnlijk eerst tabletten voor de gekleurde en fijne was worden ontwikkeld.' Aardbeienfiguurtjes, banaanoctopussen en kersenmiertjes: de exclusieve zomer- serie servetten. bordjes en bekertjes van joost Elffers heeft het afgelopen jaar terecht diverse prijzen gewonnen en is weer verkrijgbaar, exclusief bij Albert Heijn, vanaf2,95. Ria Ball is hoofd consumenten- voorlichting van Lever Faberge, het bedrijf dat Omo, Sunil, All en Robijn produceert. AllerHande legde haar drie vragen voor. 1. De laatste jaren hebben wasmiddelen een gedaanteverwisse ling ondergaan: poe- der werd vloeibaar of parelvormig en na wasbollen, zakjes en netjes zijn er nu ook tabletten. Is wassen nog wel een kwestie van water en zeep? 'Nou en of, het principe is niet vcr- anderd: water, temperatuur, bewe- ging en wasmiddel zorgen samen voor schone was. De laatste jaren zijn we vooral milieuvriendelijker

Allerhande | 1999 | | pagina 141