kunt het shaken vaderdag! Nu ook boeken bij Albert Heijn 20 juni, Cadeautip AllerHande 159 PRAKTISCHE INFORMATIE VOOR HET LEVEN VAN AILEDAG Leesvoer Naast het vertrouwde aanbod tijd- schriften, verkoopt Albert Heijn tegenwoordig ook boeken. 'De functie van de goede boekbandel met haar advies en assortiment kunnen we niet evenaren,' zegt category manager jan van Dam. 'Wij presenteren alleen de hard- lopers en de toppers, boeken waar- van je meteen denkt 'die zou ik wel willen hebben', terwijl je geen tijd hebt om naar de boekhandel te gaan. Met deze extra service willen we het aanbod verbreden. We hebben al tijdschriften, video- banden, kookboeken, wenskaarten en natuurlijk de AllerHande cd-rom, daar kan altijd meer entertainment bij.' Leuk om te geven, krijgen en vooral hebben is deze dressingshaker met daarop de recepten en schaalverde- ling voor diverse Vaderdag is een nog vrij recente Ame rikaanse uitvinding. In 1909 stelde Sonora Smart Dobb voor haar vaders verjaardag (19 juni) als feestdag te vieren, omdat hij in zijn eentje zes kinderen had opgevoed na de dood van zijn vrouw. Het idee sloeg aan: in 1926 werd een vaderdagcomite gevormd, in 1956 erkende het Ameri- kaanse Congres de feestdag en de offi- cifile datum werd tien jaar later vast gesteld door president Lyndon Johnson als de derde zondag in juni. Europa maakte via de geallieerden in de Tweede Wereldoorlog kennis met vaderdag, al wordt het hier bescheidener gevierd. beproefde dressing- recepten. U kunt zo voor een paar dagen tegelijk verse dressing maken en elke eter zelf laten bepalen hoeveel er over de sla gaat. U kunt de dressings buiten de koelkast bewaren. Dressing- shaker, 7,95. Leuk voor vaders £n andere mensen: robuuste terracotta potten met daarin stevige (vet)planten, die zowel binnen als buiten kunnen worden geplaatst. Prik een tekening of een lief briefje van de kinderen aan een sateprikker om de plant een persoonlijke noot mee te geven.

Allerhande | 1999 | | pagina 139