c Beter afvallen met beweging Slank zijn, slank blijven Geneesmiddelen voor kinderen m- prij: Sainol 60 L120 AlUrHand? 155 AaNDACHT VOOR DE BUITEN- 6N 8INNENKAN Hoe komt het dat minder eten alleen niet vol doende is om af te vallen? Als het lichaam minder voeding en dus minder brandstof bin- nenkrijgt, verlaagt het de ruststofwisseling (het verbrandingstempo). Dit betekent dat het de voeding zo langzaam mogelijk ver- brandt om genoeg energie over te houden voor de dagelijkse activiteiten. Oftewel: het afvallen gaat ook langzamer! Door te gaan bewegen wordt dit stofwisselingstempo ver- hoogd en boekt u meer resultaat. Dit bewe gen kan van alles zijn: traplopen, fietsen, wandelen of natuurlijk iets stevigers als zwemmen, tennis, fitness of skaten. Beweging maakt bovendien ook veel energie vrij, waar- door u zich ook nog 'ns fitter voelt. Alcoholische dranken bevatten veel caloriedn, dus drink eens een tijdje niet of spaarzaam. Trek tussendoor? Neem wat fruit of een salade en drink veel water of kruidenthee. Veel drinken stilt de trek en versnelt de afvoer van afvalstoffen uit uw lichaam. Ga met een voile maag boodschappen doen. Door groente in de magnetron te bereiden in plaats van in de wok hebt u geen bak- en braadvet nodig. Twee eetlepels water toevoegen is voldoende om de groente net zo lekker knapperig te houden. Gehakt en ander vet vlees kan prima bereid worden in zijn eigen vet. Vezelrijke maaltijden (pasta, aardappels) vullen de maag waardoor u minder honger hebt. Van salades kunt u veel eten zonder dat het aanzet. Wees wel spaarzaam met de dressing! nwtren van 3 maanden tot I jaar v cC tondcrcn van I tot 6 jaar Het afweersysteem van kinderen is nog in ontwikke- ling. Omdat hun immuniteit nog niet optimaal is, zijn ze gevoeliger voor infecties en irritaties en daardoor sneller en vaker ziek dan volwassenen. De meeste problemen hebben te maken met ver koudheid of pijn als gevolg van een ontstoken keel of oor. Voor deze en andere klachten kunt u bij de geneesmiddelenbalie van Albert Heijn terecht voor zelfzorggeneesmiddelen die specifiek zijn ontwik- keld voor kinderen (VSM Chamodent bij tand- en oorpijn, Panadoi Junior bij pijn, Sinaspril paraceta mol vloeibaar 120 mg, Natterman Melrosum hoestsiroop). Deze producten bevatten dezelfde werkzame stoffen als geneesmiddelen voor volwas senen, maar in lagere doses. Daarnaast hebben ze vaak een aangename smaak en is de vorm aangepast om het innemen te vergemakkelijken.

Allerhande | 1999 | | pagina 135