Biologische voeding Hoe zit het 00k alweer met E-nummers? kom kijken en proeven! s"*'1 stfov 4« asWfS; Open dagen op 19 en 20 juni Er zijn strenge regels voor hulpstoffen 41 Verlanglijstje voor vaderdag (20 juni) 150 AllerHande Op het etiket van een voedingsmiddel staat altijd precies vermeld wat erin zit. Naast ingredienten zijn dat zoge- naamde hulpstoffen. Hulpstoffen hebben een groeps- naam die de algemene functie aangeeft, zoals kleur- en smaakstoffen. Daarnaast hebben ze een scheikundige benaming en worden ze in Europees verband bekeken op nut en veiligheid en na goedkeuring voorzien van een E- nummer. Hulpstoffen kunnen zowel synthetisch als natuurlijk zijn, zoals citroenzuur en vita- mine C (ascorbine- zuur). Kleurstof E162 bijvoorbeeld, die staat voor 'bieten- rood': een natuurlijke kleurstof. Vitamine C behoort tot de anti- oxidantengroep (E- nummers E220 tot E321). Om de veilig heid voor de consu- ment te vergroten, mag een producent nooit 'zomaar' hulp stoffen in een pro duct verwerken. Voor veel levensmiddelen geldt dat het gebruik van hulpstoffen slechts in beperkte mate is toegestaan. Bent u overgevoe- lig voor bepaalde hulpstoffen, lees dan altijd eerst goed het etiket. Een overzicht van E-nummers (a 3,75) kunt u bestellen bij het Voedingscentrum (op werkdagen tus- sen 12 en 16 uur), telefoon (070) 306 88 10. 1 geurige douchegel (AH douche for men, Nivea, Badedas, Fa) geavanceerd scheergerei (Wilkinson Sword Protector 3D, Gillette Mach 3) aftershave (Axe, Harley-Davidson, Denim) verzorgende balsem (Nivea, Sanex) splashproduct voor in bad of onder de douche, zoals Fa Body Splash en Body Water De vraag naar biologische producten neemt toe in Nederland. Bij Albert Heijn zijn al ruim 100 biologische producten verkrijgbaar. Waar het bij deze producten om draait is de manier waarop ze geteeld of gepro- duceerd worden. Kunstmest of che- mische bestrijdingsmiddelen zijn uit den boze. Op 19 en 20 juni organi- seert Platform Biologica (voor biolo gische landbouw en voeding) open dagen, waarbij biologische boeren en andere biologische bedrijven overal in het land hun deuren open stellen, zodat u zelf kunt zien hoe ze werken. En of het nu gaat om zuivel, groenten en fruit, vlees, wijn, brood of aardappelen, u kunt alles proe ven. Neem vooral uw kinderen mee, want voor hen worden spelletjes georganiseerd. Vorig jaar kwamen maar liefst 60.000 mensen naar de open dagen. De toegang is gratis. Wilt u weten welke bedrijven bij u in de buurt meedoen, dan kunt u vanaf half mei bellen met het lande- lijke informatienummer: telefoon 0900-2025445 (/0,30 per minuut). Ook worden er strooifolders ver- spreid met adressen van deelne- mende bedrijven bij natuur- voedingswinkels, bibliotheken, Rabobank-filialen en Groene Weg- slagers. Vanaf half mei staan de adressen ook op de website van Platform Biologica: www.platform.biologica.nl.

Allerhande | 1999 | | pagina 130