Rijstvelden, Bali Koken met rijst Zl LVERVLIESRIJSTEN e geleqenheid Wilde en witte rijst (Lassie) Wilde rijst is in feite geen rijst maar een moe- rasgras dat in Noord- Amerika groeit. Deze rijst is bijna zwart van kleur en heeft iange korrels met een geheel eigen nootachtige smaak. De combinatie met de langkorrelige witte rijst is heel mooi en smakelijk. Kookt droog en past prima bij viees-, vis- en vegetari- sche schoteis. 0 Surinaamse Rl/sf Surinaamse rijst (Silvo) Langkorrelrijst nit Suri- name. De rijst kookt mooi droog, past bij iedere rijstmaaltijd en is heel geschikt voor een- pansgerechten als nasi en jambalaya (een een- pansgerecht met rijst uit de Cajun-keuken). Langgraan zilver- vliesrijst (AH Biologisch) Een biologisch geteelde langkorrel-zilvervliesrijst met een kooktijd van 20 minuten. Kookt droog en is geschikt voor ailerlei soorten rijstgerechten. Snelkook zilvervlies- rijst (AH, Lassie, Uncle Ben) Zilvervliesrijst heeft nor- maal een Iange kooktijd. Snelkook zilvervliesrijst hoeft maar 8 minuten te koken. De korrel kookt mooi droog. Zilvervlies rijst is eigenlijk geschikt voor ieder rijstgerecht. Ook verkrijgbaar in rijst- buiitjes. Zilvervliesrijst (Silvo) Zilvervliesrijst is onge- pelde rijst. De kooktijd is langer dan die van witte rijst: ongeveer 40 minuten. Er is zowel kortkorrel- als langkorrel zilvervliesrijst. De laat- ste kookt geheel droog, de kortkorrelzilvervlies- rijst geeft een meer plakkerig resultaat. Dat rijst een bijzonder veelzijdig ingredient is, blijkt ook uit het Albert Heijn-eetboek 'Rijst'. Het bevat ruim 70 recepten (vooral hoofdgerechten), die zijn onder- verdeeld naar bereidingstijd (10-20 minuten, 20-35 minuten en 35 minuten of langer). Het boek, dat vorig jaar verscheen, is nog zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij uw Albert Heijn- winkel (96 pagina's19,95). AllnrHandp 69

Allerhande | 1999 | | pagina 69