685 kopjes Itjliaans genieten n van het seizoen koffie per week Gemiddeld De smaak Heerlijk gebak uit de diepvries AllerHand? 19 In ongeveer 600 Albert Heijn-winkels is de kan verse koffie of de koffieauto- maat een vertrouwd beeld. De cijfers maken duidelijk dat er graag een gra tis kopje Peria-koffie wordt gedron- ken. Per winkel worden er gemiddeld 685 kopjes koffie per week geschon- ken. Totaal komt dit op zo'n 17 mil- joen kopjes koffie per jaar, met ongeveer 45.000 kilo suiker en melk! iS' -'/rZt. - f Een echte Italiaanse pastamaaltijd betekent optimaal genieten en hoe kan dat nou beter dan met echte Italiaanse pasta. Deze pasta wordt gemaakt met 100% semolina di grano duro, oftewel harde tarwe. Deze tarwe zorgt voor een stevige beet en dat is precies zoals de Italianen zelf hun pasta eten. Albert Heijn heeft nil vijf nieuwe echte Italiaanse pasta's van het eigen merk: AH Spaghetti, AH Penne Rigate, AH Farfalle, AH Fusilli en AH Tagliatelle met ei. Alle pasta's zitten in een zak van 500 gram, de tagliatelle kost/4,19, de overige soorten 1,99. Coppenrath Wiese Sweet Dreams zijn romige, gedecoreerde gebakjes uit de diepvries. In den verpakking zitten zes stuks in drie smaken. aardbei, advocaat en chocolade (400 gram, 8,99 - tn Mattre Paul Apple Muffin Pie (400 gram,/7,99 A is een Amerikaanse slagroom-appel- J J cake gemaakt van muffincake met daarin stukjes appel, versierd met slagroom, appel, kaneelsuiker en amandelen. Asperges zijn vanaf half april tot Sint Jan (24 juni) weer volop ver- krijgbaar. De zachte, verfijnde smaak komt het best tot z'n recht als asperges gegeten worden met gesmolten boter, ham en ei, maar ze zijn natuurlijk 00k voor tal van andere gerechten geschikt. Meloen is het hele jaar verkrijgbaar met een piek in het voorjaar en de L zomer. De zoete meloen is familie van zowel de kom kommer als de pompoen. Nu verkrijgbaar zijn de i gele honingmeloen, galiameloen en water- meloen. Lekker fris om zo te eten of te combineren met ham, andere fruitsoorten of als nage- recht met een stukje pittige kaas. Hoe dichter de zomer nadert, hoe meer smaak de zomerkoninkjes krijgen. Heerlijk om zo, op een beschuitje met suiker of in fruitsalades te eten of heer- lijke jam van te maken. Frisgroene andijvie komt nu van de voile grond. De smaak is fris en lichtbitter en komt rauw goed tot zijn recht in stamp- pot. Andijvie smaakt 00k heerlijk in een frisse salade, als roerbakscho- - tel of kort gekookt. De kleine blaadjes van postelein zijn ruitvor- mig en hebben een friszure smaak. Lekker als roerbakgerecht of rauw in salades of zomerstamppot. De frisse koolachtige raapstelen zijn maar korte tijd verkrijgbaar. Geniet er dus van zolang het kan, in salades, stamppot of geblancheerd.

Allerhande | 1999 | | pagina 19