Scharreleieren Bij elkef 30,- l Air Mile in de keuken Volgende maand: van Albert Heijn Wat betekent de code 'OTTOO'? Verkrijgbaarheid van porselein en kristal AllerHan 6 ligt vanaf to AllerHande V- )C Ar Europa M legbaneiij-vrii V Ongetwijfeld heeft u gehoord van de actie die de Dierenbescherming voert tegen de legbatterij. Mocht u aan het denken zijn gezet en u afvragen in welke omstandigheden de eieren van Albert Heijn worden gelegd, dan is het goed te weten dat Albert Heijn al een jaar of drie uitsluitend eieren verkoopt van kippen die kunnen scharrelen. Onder de naam scharreleieren worden eieren verkocht van kippen die in een scharrelstaI leven. In zo'n stal lopen ze vrij rond en pikken ze hun voedsel van de vloer. Voliere eieren komen uit een ren met meerdere ver- diepingen. De kippen scharrelen er op de grond en kunnen van de ene verdieping naar de andere fladderen, bijvoor- beeld om boven in het hok op stok te gaan. Vergeieken met scharrelkippen zitten voliferekippen met meer soortgenoten in een ruimte. Ook viergraneneieren, mafseieren, Columbian Blacktail-eieren en eieren van AH Biologisch (EKO eieren) worden gelegd door kippen die scharrelen, al dan niet buiten. Alleen bij de kwartels is het nog niet zover: de kwarteleitjes zijn de enige eieren die nog uit een legbatterij komen. Spaart u Air Miles? In de nieuwe Air Miles-catalogus (verkrijgbaar bij uw Albert Heijn-winkel) hebt u misschien al gelezen dat het bedrag waarbij u Air Miles krijgt, is gewijzigd. Toen Air Miles in 1994 begon, alweer zo'n vierenhalf jaar geleden, werd het bestedingsbedrag vastgesteld op 25,-. Elke beste ding van 25,- leverde dus 1 Air Mile op. Door het enorme succes van Air Miles bleken de kosten van het spaarprogramma echter hoger dan aanvankelijk werd voorzien. Om Air Miles ook in de toekomst aantrekkelijk te houden, is een prijsverhoging noodzakelijk en dat is de reden dat het bestedings bedrag is verhoogd. Sinds 3 mei van dit jaar krijgt u bij elke /30,- aan Albert Heijn boodschappen 1 Air Mile cadeau. Ik heb een diepvriespizza van het merk Grand' Italia gekocht en daarop staat 'tenminste houdbaar tot einde OTTOO'. Kunt u mij misschien duidelijk heid geven over de daadwerkelijke datum van houd- baarheid? Dhr. V.V. teA. We kunnen ons voorstellen dat dit nogal onbegrijpelijk is. We hebben er bij de leverancier naar ge'informeerd. OTT ottobre en 00 staat voor 2000. De pizza kunt u dus gebruiken tot oktober 2000. Hoeveel kilocalorieen zitten er in de Visroerbak Mexicaans? Ik vind de visroerbak van Albert Heijn echt een gemakkelijk product; het scheelt een hoop tijd dat alle groente ai gesneden is. Omdat ik het vrij regel- matig eet en op de caloriefn let, wil ik graag weten hoeveel caloriefin er in de AH Visroerbak Mexicaans zitten. Mevr. M.teV. Fijn dat u dit een lekker en makkelijk product vindt. De AH Visroerbak Mexicaans bevat 75 kcal per 100 gram. Er is trouwens ook AH Visroerbak Chinees, Frans en Hollands. ik heb destijds gespaard voor kristal- len glazen. Helaas is er nu een glas gebroken en is mijn glasservies niet meer compleet. Bij mijn Albert Heijn- winkel verkopen ze het kristal niet meer. Kan ik het nog ergens krijgen? Mevr. T. te A. Een aantal Albert Heijn-winkels verspreid over Nederland heeft het kristal in het assortiment. Bij u in Amersfoort kunt u terecht in de winkel Emiclaer- hof (Kattebroek). Ook het porselein uit de spaaractie is nog verkrijgbaar in een aantal winkels. Bij Klantenservice vertellen ze u graag welke winkels dat zijn. Zomertijd winKt

Allerhande | 1999 | | pagina 125