Allergisch yoor stuifmeel De do's en don'ts van uw Soms kan voedsel de klachten verergeren AllerHande 111 Aandacht voor de buiten BINNENKANT e maanden april tot en met juni kunnen voor mensen die allergisch zijn voor stuifmeel een ramp zijn. De klachten bij deze vorm van hooi- koorts lijken op die van verkoudheid: niesbuien, een loopneus, tranende ogen, jeuk, een zere keel en soms hoofdpijn. Binnen blijven en de ramen f sluiten is een goede remedie maar niet erg realistisch! Heeft de hooikoorts al toegeslagen, dan brengen zelfzorgmiddelen zoals Allerfre ver- lichting. Prevalin helpt klachten te voorkomen en Otrivin Hooikoorts voorkomt bn verlicht de klach ten. Verder kan de huisarts u verwijzen naar een allergoloog voor speciale injecties of u helpen met een oog en/of neusspray die de verschijnselen onderdrukt. Let ook op voedingsmiddelen die histamine bevatten of die dat in het lichaam vrij- maken. Histamine is een stof die het lichaam aan- maakt als er allergenen het lichaam binnendringen en veroorzaakt dezelfde hooikoortsverschijnselen. Het komt onder andere vrij na het nuttigen van chocolade, wijn, bananen, ananas, cacao, verse schaal- en schelpdieren, tomaten en varkensvlees. huidtype Als u een droge huid heeft Ziet er zo uit: heeft kleine porien en rond het dertigste jaar al een fijn net- werk van rimpel- tjes rond de ogen. Soms ook wat droogteschilfertjes op neus en voorhoofd. Voelt na het reinigen droog en trekkerig aan. Kan het beste zo verzorgd worden: reinigen met milk en een alcoholvrije lotion en beschermen met vochtverzorgende vitaminecremes die zowel overdag als's nachts de vochttekorten aanvullen. Hydroxyzuren ondersteunen de celvernieuwing, waardoor droogteschilfertjes snel verdwijnen. Deze producten zijn geschikt: Oil of Olaz Pro Vital en Oil of Olaz Complete dag- en nacht- crbme, Plenitude Rbvitalift, Futur E, Nivea Vital. Niet doen: zonder bescherming de buitenlucht in. Een droge huid is extra kwetsbaar in de lentezon! Als u een gecombineerde huid heeft Ziet er zo uit: droog op de wangen en rond de ogen, maar op voorhoofd, neus en kin (de T- zone) heeft de huid meer talgafscheiding en kunnen onzuiverheden voor problemen zorgen. Kan het beste zo verzorgd worden: het evenwicht tussen vocht en vet herstellen. Fruitzuren helpen de doffe huidcellen opruimen, waardoor de huid er snel weer fris uitziet. Deze producten zijn geschikt: Dr van der Hoog Fruitzuur Complex in combinatie met producten uit de Belkis-serie, Plbnitude Excell A3, Nivea Visage crbmes in combinatie met de Milde Reini- gingsgel, Nivea Kao Biorb Clear Up Strips, Plenitude Strip Purbtb. Niet doen: mee-eters uitknijpen, daar kunnen puistjes door ontstaan. Als u een vette huid heeft Ziet er zo uit: grove porien, glimmend, kan er vaal en dof uitzien. Kan het beste zo verzorgd worden: dagelijks goed reinigen met een wasgel en een zuiverende tonic op basis van alcohol om de porien te verfij- nen. Twee keer per week een diepreinigend mas ker of scrubcreme. Beschermen en normaliseren met een matterende dagcrbme, voeden met een luchtige, vetvrije emulsie voor de nacht. Deze producten zijn geschikt: Clear Skin van Dr van der Hoog, Pure Matitb van Plbnitude. Niet doen: scrubben bij opkomende en ontstoken puistjes. Dan is de huid extra gevoelig. Behandel met een antibacteriele creme tot de roodheid is verdwenen. 1

Allerhande | 1999 | | pagina 115