Gun uzelf een heldere blik Neem nou... tofll Uw ogen verdienen speciale zorg Vol eiwitten en mineralen AllerHandc 107 De huid rond de ogen is extra dun, kwets- baar en voortdurend in beweging. Het onderiiggende weefsel is minder goed door- bloed en er kunnen snel vochtophopingen (wallen) en kraaienpootjes ontstaan. Als de vermoeidheid toeslaat door (te) lang naar het beeldscherm te turen (daar hebben ook mannen last van!), de ogen rood omrand zijn en branderig aanvoelen, brengt de lepeltruc' verlichting. Leg twee dessert- lepels heel even in het vriesvak en druk met de bolle kant gedurende een paar minuten tegen de ogen. Bij gezwollen ogen helpt het om twee afgekoelde en uitgeknepen kamil- letheezakjes in twee tissues te pakken die die tien minuten op de ogen te leggen. Een oogcrfeme of gel helpt rimpels voorko- men maar moet altijd spaarzaam gebruikt worden. De beste manier: breng drie kleine tipjes aan op de huid onder de ogen en ver- deel die met de toppen van de ringvinger (die geeft de minste druk!) zachtjes kloppend in de richting van de slapen. Breng ook wat crbme aan op het bovenste ooglid en op het gebied onder de wenkbrauwen. Door het knipperen van de oogleden zal de cr£me of gel zichzelf verspreiden, zonder in contact te komen met traan- vocht (Plenitude Revitaliff Oogcrtme/23,99, Nivea Visage Optimale Oogcontour Creme/ 19,99). Tofu is een veelgebruikt ingredient in de Japanse keuken. Tofu wordt gemaakt van sojabonen. De sojabonen worden geperst en de vloeistof die zo ontstaat ('sojamelk') levert in gestremde vorm tofu op. Tofu ziet er dan ook uit als witte, verse zachte kaas. Tofu is een goede bron van plantaar dige eiwitten, bevat weinig vet en geen cholesterol. Het is ook rijk aan vitamines en mineralen, zoals calcium, ijzer, fosfor en de vitamines B1, B2, B3 en E. Vandaar dat het vaak wordt gebruikt als vleesver- vanger. Tofu heeft van zichzelf weinig smaak, daarom past het in zowel zoete als hartige gerechten. Leg tofu bijvoorbeeld een half uurtje in een marinade van soja- saus voor een pittige smaak. In de soep zijn gebakken tofublokjes lekker. U kunt ook biokjes tofu frituren. Fijngemalen (of geprakte) tofu door het panncnkoekbeslag levert een fijne romige smaak op. Een pak aangebroken tofu is twee dagen houdbaar in de koelkast. Zorg ervoor dat de tofu onder water staat. Trend: opvallende teennagels Deze zomei is het trend de tenen te laten fonkelen als kostbare edelstenen: de turquoise, staal- blauwe, zeegroene, fuchsia en zuurtjesroze nagellakken hebben dit seizoen glittertjes en de glans van schitterend parelmoer! (Cover Girl, 7,95.) Bekroonde shampoo De Nederlandse pers gaf Botanic Care Shampoos van Schwarzkopf een onderscheiding. De shampoos (f 5,99) zijn gemaakt op basis van planten- en fruitextracten. De nieuwste bevat groene thee en ginseng om het haar meer weerstand en body te geven. Verzorging in het jaar 2000 n 1 =aia«g!!®_ Uit een recent Euro- pees onder- zoek van Procter Gamble blijkt dat de vrouw er in het nieuwe millen nium goed wil uitzien, maar daar niet te veel energie in wil steken. Maar liefst 84% van de ondervraagde vrouwen vindt tien minuten huidverzorging per dag genoeg.

Allerhande | 1999 | | pagina 111