uit de Schotse lochs Carpaccio van zalm De zalm waar Albert Heijn carpaccio van maakt, wordt gekweekt in het zuivere water van de Schotse meren (lochs). Bij dit exquise zalmgerecht blijft de smaak van de zalm optimaal behouden. "1 AllerHandf 105 Pure verwennerij De zalmcarpaccio is exclusief ver- krijgbaar bij Albert Heijn. Het is een variant op de traditionele ltaliaanse carpaccio van dungesneden rauwe ossenhaas waarover een fijne dressing wordt gesprenkeld. Het spreekt voor zich dat zalm die rauw gegeten wordt, van onberispelijke kwaliteit moet zijn en puur van smaak. Daarom is de zalm waaruit deze carpac cio is gesneden, gekweekt in het glas- heldere en zuivere water van de Schotse meren. De filets van de vis worden slechts licht gezouten en vervolgens in flinterdunne plakken gesneden. U hoeft de zalm thuis alleen maar uit de verpak- king te nemen, op een bord te draperen en er de bijgevoegde dressing over te sprenkelen. In een verpakking zit 150 gram zalm, voldoende voor twee personen. Er zit een kruidige dressing bij van olijfolie en citroen, die even goed moet worden geroerd. Zalmcarpaccio is licht, maar biedt toch een uitgesproken smaak. De dressing maakt het gerecht zelfs ietwat^ pittig. Het is als lunchgerecht te serve- ren, maar ook heel geschikt als voorafje. j WIJNSUGGESTIE: 1 1 De citroen in de dressing vraagt om een wijn met eveneens fijne zuren. Die vindt u in de Marquis de la Hautiere, Muscadet de Sevre et Maine sur lie. Het licht zilte van deze wijn sluit mooi aan bij het licht zoute van de zalm. Serveertemperatuur: 8-10 °C.

Allerhande | 1999 | | pagina 107