Zomerzegels bij Albert Heijn Volgende maand: AllerHande 5 ligt vanaf 12 mei in de winkel AlUrHande 95 Van 13 april tot en met 4 juni zijn in een aantal Albert Heijn-winkels in een apart kraampje weer post- zegeis en kaarten van het Fonds Zomerpostzegels ver- krijgbaar. Het fonds brengt jaarlijks met deze actie een stevig bedrag bij elkaar voor voorzieningen en projecten voor ouderen. U kunt uw steentje bijdragen door kaarten en/of zegels te kopen van de vrijwilli- gers in de winkel. Voor de speciaal ontworpen zegels betaalt u 1,20 per stuk, 40 cent daarvan gaat naar het goede doel. De zegels hebben betrekking op het thema: Internationaal Jaar van de Ouderen en laten in vrolijke kleuren oudere mensen zien. Koken met zoetstof Omdat ik graag wat wil afvallen, gebruik ik de laatste tijd de zoetstofpoeder van uw eigen merk. Kan ik hiermee ook gerechten zoeten die gekookt moeten worden? Mevr. P. te C. Boodschappen aan huis Ik heb niet altijd tijd om mijn boodschappen te doen. Kan Albert Heijn ook mijn boodschappen verzorgen? Dhr. K. teZ. Ja, Albert Heijn heeft een boodschap- penbezorgdienst die actief is in ver- schillende gebieden in Nederland. AH Thuisservice is een onderdeel van Albert Heijn en is gespecialiseerd in 'teleshoppen'. Dit betekent dat klanten hun boodschappen op afstand, bijvoor- beeld vanuit huis of vanaf het werk kunnen bestellen per fax, telefoon of computer, en deze op een afgesproken tijdstip thuisbezorgd krijgen. U kunt een keuze maken uit ruim 7000 artike- len uit het Albert Heijn-assortiment. Ook verse groente, zuivel, vleeswaren en diepvriesartikelen zijn te bestellen. Natuurlijk geldt ook bij AH Thuisser vice de onvoorwaardelijke kwaliteits- garantie 'niet goed, geld terug'. Verder kunt u ook Albert Heijn-zegels sparen, meedoen aan het AH Vaste Klanten Fonds, profiteren van landelijke spaar- acties waaronder Air Miles en uiteraard gebruikmaken van alle voordelen die de AH Bonus kaart biedt. Voor inlichtingen over de bezorggebieden en meer infor- matie verwijzen wij u naar de internet- site van Albert Heijn (www.ah.nl). U kunt ook bellen naar de Klantenservice van AH Thuisservice: 0800-1452. Extra vierge olijfolie Ik heb begrepen dat AH Olijfolie extra vierge 'koud geperst' is. Wat houdt dit in? De zoetjes en het zoetstofpoeder van het eigen merk bevatten aspartaam. Omdat aspartaam in zure gerechten en in gerechten die verhit worden boven de 150 °C zijn zoetkracht verliest, zijn ze niet geschikt voor gebruik in gebak, zure gerechten en gerechten die moe ten koken. U kunt wel vloeibare zoet stof gebruiken. Deze bevatten andere stoffen (sacharine en cyclamaat), die wel bestand zijn tegen verhitting. Vegetarische kaas is de biologische kaas die jullie verkopen geschikt voor een vegetarisch dieet? Mevr. B. te K. Ja, voor de Biologische kaas van Albert Heijn is een vegetarisch stremsel ontwik- keld, waardoor ook vegetariers kunnen genieten van deze natuurlijke 48+ kaas. De kaas wordt gemaakt op een kleine biologische kaasboerderij. De boeren die de melk leveren, gebruiken geen kunst- mest en chemische bestrijdingsmiddelen op hun land, waardoor de koeien in het weiland verschillende soorten gras, bloe- men, klavers en kruiden kunnen eten. Hierdoor is de smaak van de melk en dus ook de kaas zeer goed. AH Biologische kaas bevat weinig zout, geen kleurstof- fen en er worden geen conserveermidde- len aan toegevoegd. De term koude per- sing dateert nog uit de tijd dat de kracht die men bij het per- sen kon zetten niet voldeed en een tweede persing nodig was om voldoende olie uit de zaden of vruchten te krijgen. Olie uit de eerste (koude, niet boven 33 °C) persing was het puurst. Tegen- woordig is de kracht bij het persen veel groter en is een tweede persing vaak niet nodig. In som- mige gevallen wordt een tweede, warme Dhr. N. te S. persing toegepast. Hiervoor wordt water van 70 °C aan de pulp toegevoegd waardoor de olie er makkelijk uit te persen is. Deze olie moet altijd gezui- verd worden en is minder uitgesproken van smaak. Warm- geperste olijfolien - AH Olijfolie traditio- neel en AH Olijfolie mild - zijn met name geschikt voor (roer)- bakken en braden. Koud geperste olijf olie (zoals AH Olijf olie extra vierge) is heerlijk in dressings en marinades.

Allerhande | 1999 | | pagina 95