Koninklijke, rozen Bloemen om van te smullen En toen was er... De kunst van Het stof verwijderen X X ;.i !l\\\ A \V AllerHande 80 Praktische informatie voor het leven van alledac Koninginnedag - dit jaar gaan de Orarjes op bezoek in Houten en Utrecht - is een Nederlands fenomeen waarbij de oranje tom- poezen, oranjebitter, oranjekoek en oranje- vla niet mogen ontbre- ken. Sir Albert's Garden haalt de zon- nige kleur eveneens in huis, met potrozen, begonia's, kalanchoe en potgerbera's die makkelijk bevrijdings- dag (5 mei) halen. Exclusief rond 30 april: koninklijke oranje rozen. 'De liefde gaat door de maag' is het thema van deze AllerHande, en dot kan hand in hand gaan met bloe men. Het Appeltje-der-liefde bijvoorbeeld biedt met de juiste verzorging (zowel binnen als baiten op een zon- nige, beschutte plek) lekkere tomaatjes. Ook lekker is Oost-lndische kers, die prachtige eetbare bloemen heeft met gele en oranje blaadjes en eenvoudig te kweken is uit zaad. In salades doen (onbespoten) kleine viooltjes het goed, en ze kunnen ook worden gefrituurd, hoewel de smaak dan minder goed bewaard blijft. stof Onder huisstof valt a lies wat aan klein vezelmateriaal door de lucht zweeft en neerslaat: katoenpluisjes, heel fijn zand, stuifmeel in het voorjaar, huid- schilfers en haarpartikels. De laatste twee zijn drager van micro-organismen. Juist deze bieden voeding aan de stofmijt, een bron van ellende voor met name cara-patienten. Stof radicaal wegnemen met een stofzuiger met microfilter is het beste, stof afnemen komt op de tweede plaats. Dat kan met een traditionele gele stof- doek, maar het gaat sneller, beter en efficienter met stati- sche stofwisdoekjes die het stof uit zichzelf aantrekken en na gebruik worden weggegooid. Op vloerbedekking kunt u de stofzuiger ioslaten, maar bij niet te ruwe plavuizen, houten vloeren en laminaat is nat afne men effectiever. Spontex heeft voor de vloerwisser doekjes die zijn gei'mpregneerd met een olie die het stof aan het doekje bindt. De substantie laat de vloer mooi glanzen, zonder dat deze vettig aanvoelt. Spontex Sprint Vloerwisdoekjes, 25 stuks 3 4,75. (5)©©

Allerhande | 1999 | | pagina 89